Kart World Championship

Marcel sa predieral cez kopu súperov

Streda bola pre Slovákov na Majstrovstvách Sveta v halových motokárach úspešná, Marcel Liedl vybojoval dvakrát 9. miesto a Filip Baláž dokonca bronzovú medailu!

Naši motokáristi Filip Baláž a Marcel Liedl mali pred sebou prvé dva preteky. Ako prvý nastúpil Marcel. V kvalifikácii obsadil 10. miesto, z ktorého štartoval do pretekov. Marcel v prvých pretekoch zvolil stratégiu skorej zastávky v boxoch. Fungovalo to, systematickou a rýchlou jazdou sa prepracoval na 9. miesto, ktoré udržal až do konca. Prvý výsledok v top 10 nás veľmi potešil a dodal nám síl do zvyšku dňa.

Filipov výraz hovorí za všetko, on patrí dopredu

Na rad prišiel Filip, ktorý v kvalifikácii vybojoval 9. miesto. Preteky však nešli hladko. Po niekoľkých koliziách museli organizátori preteky prerušiť. Po reštarte Filip hneď zamieril do boxov, lenže zastávka nevyšla podľa plánu a stratil tam 10 s. Hoci sa snažil zo všetkých síl, takú veľkú stratu už nedohnal. V pretekoch skončil tesne za top 10 na 11. mieste.

Filip doslova lietal

Bronzová medaila

Večer si chalani poradie vymenili, ako prvý štartoval Filip. Náš pretekár už kvalifikácii ukázal, že s ním musia súperi počítať. Hoci kvalifikáciu skomplikovalo prerušenie, Filip v nej vybojoval výborné 2. miesto. Táto pozícia mu dávala šancu na dobrý výsledok. Filip zvolil skorú zastávku v boxoch, veril, že mu to pomôže prepracovať sa vyššie. Lenže uviazol v premávke a musel sa predierať cez pomalších jazdcov. Z motokáry vytlačil maximum, o čom zvedčí aj jeho osobný rekord 52,509, ktorý patrý medzi to najlepšie, čo sa v hale PGkart v Ancone jazdí. Filip jazdil veľmi konštantne a rýchlo, vyťažil zo situácie maximum a prešiel cieľom na excelentnom 3. mieste, keď prenasledoval úradujúceho Majstra Sveta v halových motokárach R. Boutensa. To znamená jediné, už počas prvého dňa Majstrovstiev Sveta v halových motokárach slovenský pretekár vybojoval prvú bronzovú medailu!

Marcel bojuje vo večerných pretekoch

Potom prišiel na rad Marcel. V kvalifikácii ho síce brzdil pomalší jazdec, no aj tak dokázal vybojovať 10. miesto na štarte. Po štarte sa ale dral dopredu a predbehol niekoľkých jazdcov. Na povinnú zastávku v boxoch, ktorú absolvoval v strede pretekov, išiel zo 6. miesta. V boxoch sa však zdržal dlhšie ako by chcel. Tým pádom sa prepadol o viac pozícií ako sme predpokladali. Ostatní pretekári tiež museli do boxov a to Marcel svojimi rýchlymi kolami využil a prepracoval sa na 9. miesto, ktoré udržal až do konca pretekov. Bol to jeho druhý dobrý výsledok v top 10.

Galéria: 9 obrázkov

Máme za sebou úspešný deň, naši pretekári vybojovali trikrát pozíciu v top 10, z toho jednu bronzovú medailu! Vo štvrtok pokračujú Majstrovstvá Sveta v halových motokárach ďalšími pretekmi. Filip Baláža a Marcela Liedla podporuje spoločnosť SOOP, ktorej celý tím ďakuje za dôveru, rovnako aj ostatným partnerom Medialife, Kart 1 Arena, TopSpeed.sk, Ravi, Balaz Brothers Motorsport, AutoSportTeam Presskam, BG Killer, Racing Shop, Detail Art, M-Link, Samooprava, Životný Štýl a Kôň, MMG Freedom Barbers, Slovakia Ring.