Vyhrá ten najrýchlejší. Jediné, čo potrebujete, je internet, PlayStation 4 a hra GT SPORT.  Zapojiť sa môžu aj Slováci.

Najlepší jazdci za Nissan v rámci Šampionátu výrobcov hry Gran Turismo certifikovanej FIA – prevádzkovanej v novej hre Gran Turismo Sport pre konzolu PlayStation – vyhrajú zájazd na Festival NISMO, ktorý sa koná na japonskom okruhu Fuji International Speedway a do tokijskej centrály spoločnosti Polyphony Digital, vývojárov tejto hry. Výherca bude vybraný aj z elektronickej pretekárskej súťaže Nissan GT Sport Cup v Európe. Šampionáty v rámci hry GT Sport, vytvorené spoločnosťou Sony PlayStation v spolupráci s organizáciou Federation Internationale de l‘Automobile, sú prvými šampionátmi elektronického pretekania online riadenými oficiálnymi pravidlami FIA. Prichádzajú 10 rokov po uvedení revolučného programu Nissan PlayStation GT Academy, ktorý dal hráčom šancu stať sa reálnymi pretekárskymi jazdcami spoločnosti Nissan.

„Počas Nissan GT Academy sme si overili, že jedni z najrýchlejších jazdcov sveta by nikdy nedostali príležitosť pretekať na okruhu, keby sa nevenovali hraniu hier,“ uviedol riaditeľ divízie Nissan Global Motorsport Michael Carcamo. „Dostali sa z gauča priamo do kokpitu a zbúrali tradičný model toho, ako sa stať úspešným pretekárskym jazdcom. Je tu neuveriteľne silná konkurencia,“ dodáva Carcamo. „A teraz vidíme, že on-line pretekanie nie je len alternatívou skutočného jazdenia. Byť potvrdený ako oficiálny víťaz šampionátu výrobcov FIA v rámci hry GT Sport je obrovskou príležitosťou. Tešíme sa na to, keď budú Nissan reprezentovať tí najlepší hráči sveta.“

GT Sport – Šampionát výrobcov FIA

Najrýchlejší hráči, ktorí si vybrali Nissan ako svoju značku v každom z troch globálnych regiónov seriálu Šampionátu výrobcov FIA (Americký kontinent, Ázia a Európa), vyhrajú zájazd do Japonska. Dostanú aj zákazkové oblečenie tímu Nissan a podstúpia tréning od mentora Nissan/GT Academy vo svetovom finále.

Nissan GT Sport Cup (iba Európa)

Hráči v Európe, ktorí si pre Šampionát výrobcov FIA ako svoju značku vybrali Nissan, budú navyše automaticky zaradení do súťaže Nissan GT Sport Cup. Súťaž Nissan GT Sport Cup vyberie 12 najlepších jazdcov za Nissan v Európe za obdobie jún, júl a august a dostane ich do finálového kola v seriáli Blancpain GT Series Endurance Cup, ktoré sa bude konať v septembri v Barcelone. Najlepší hráči za Nissan v Európe v rámci Šampionátu výrobcov FIA za obdobie jún, júl a august navyše vyhrajú možnosť zúčastniť sa na tréningovom kempe Nissanu na okruhu Silverstone.

Tu sa budú od mentorov učiť zručnosti pilotov na reálne pretekanie. Celkovo 36 hráčov a ďalších 12 účastníkov, ktorí sa môžu na poslednú chvíľu kvalifikovať priamo na mieste na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya, bude súťažiť v monumentálnom súboji v hre GT Sport spoločnosti PlayStation s podporou Nissanu.

Nová virtuálna súťaž je rozšírením podpory tímu Motul Team RJN v rámci hry GT Sport zo strany spoločnosti Sony PlayStation. Ide o zákaznícky pretekársky tím Nissan GT-R NISMO GT3 súťažiaci v šampionáte Blancpain Endurance 2018. Lucas Ordóñez a Ricardo Sanchez, patriaci medzi 22 jazdcov, ktorí sa z hráčov stali pretekárskymi jazdcami prostredníctvom GT Academy od spustenia tohto programu, budú na okruhu pretekať spolu s tímom GT Sport Motul Team RJN.
 
Ďalšie informácie získate na webe: www.nismo.com/nissangtsportcup