Erik Leštach je víťazom národného kola Nissan GT Academy

Erik Leštach je víťazom národného kola Nissan GT Academy

Víťazi národných finále zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska sa stretnú 15. októbra na okruhu Hungaroring, kde absolvujú školenie jazdy pre pretekárov a budú mať možnosť si svoje nové znalosti rovno odskúšať. „Previesť sa v skutočnom športovom aute bolo vždy mojim snom," povedal Erik Leštach po skončení súťaže. „Keď Sony a Nissan ponúkli takúto možnosť, kúpil som si volant na konzolu a začal trénovať. V hre Gran Turismo 5 som totiž prakticky nováčikom a na finále som sa pripravoval len asi mesiac, hoci viem, že niektorí súťažiaci tou hrou žijú celé roky. GT Academy je úžasnou príležitosťou pre všetkých, ktorí nemajú toľko prostriedkov, aby jazdili v športových autách na oficiálnych pretekoch, no túžia si to odskúšať na vlastnej koži."

Projekt GT Academy je unikátny v celej svojej podstate. Z hráčov vytvoriť reálnych pretekárov - to dokáže len spojenie dvoch skutočne novátorských spoločností akými Nissan a PlayStation bezpochyby sú. Erikovi gratulujeme a držíme palce počas reálnych jázd na okruhu Hungaroring," povedal Peter Šatka, PR a marketingový manažér značky Nissan na Slovensku.

O projekte GT Academy

GT Academy je jedinečným projektom automobilky Nissan a  PlayStation. Predstavuje odrazový mostík od hrania na herných konzolách na gauči ku skutočnej kariére pretekárskeho jazdca. Lucas Ordoñez sa stal prvým víťazom programu v roku 2008 a o tri roky neskôr debutoval v seriáli 24 hodín Le Mans, kde sa dokázal dostať na pódium v ​​triede LPM2. Španiel bol potom medzi hŕstkou jazdcov, ktorí začiatkom tohto roka testovali Nissan DeltaWing počas jeho rýchleho vývoja!