O nejaký krátky čas neskôr sa v Nemecku našiel sok Ronny C Rock, ktorý skrátením dĺžky potrebnej na zaparkovanie medzi dve ďalšie autá o 1 cm priniesol titul späť do Európy. Svou prezentáciu šikovnosti a precíznosti demonštroval na VW up, medzi iné upy!

Potom sa do hry o titul Nemca ak Číňana zamiešal Brit. Týpek s neveľmi britským nenom Alastair Moffatt zmákol tento cvik zásadne skrátiť. Medzi dve autá sa mu podarilo cez ručnú zaparkovať na dĺžke len o 8,6 cm väčšej než je samotné auto. Han Yue na druhom konci sveta však nebol ochotný sa len tak vzdať a koncom novembra 2014 dokázal znova s Mini Cooper II gen. skrátiť nový svetový rekord, ako dokumentuje video nižšie, na vážne ťažko uveriteľných rovných 8 cm.

Na nedávnej automobilovej výstave Autosport v britskom Birminghame špecializovanej na motoršport sa vrátil do hry Alastair Moffatt. A, keďže je tu tento článok, je zrejmé, že sa postaral o ďalšie skrátenie. Spojil sa s dovozcom značky Fiat do UK a vďaka plejáde modelov 500 predviedli niekoľkotisícovému publiku krátku, no efektnú šou. Je známe, že Briti sú veľkí patrioti. Mať možnosť v priamom prenosle sledovať vytvorenie nového svetového rekordu a priniesť titul z Číny do Británie si mnohí nedali újsť. Alastair - šéf kaskadérskej skupiny Stund Drive, použil model 500 1,2, ktorý parkoval medzi 500S a 500C. Medzera, ktorú mu na tento pokus postupným skracovaním nakoniec ostala bola len 7,5 cm dlhšia.

Hodnota, ktorú v stave bdelosti svojho prirodzenia prekoná naozaj každý chlap i chalan. Aký zmysel táto disciplína má rozoberať nebudem. Je zrejmé, že z tak drobnej medzery nie je auto možné vyparkovať. No dobre vieme, že v prepĺnených veľkomestách je hlavne problém vhodné miesto pre parkovanie nájsť. Málokto si robí vrásky, ako odtiaľ preč... Možno je na mieste začať trénovať, chalani. Medzi autami susedov by som to veľmi neodporúčal. Na začiatok skúste kužele, alebo kartónové krábice :).