Výhra

Každé z piatich podujatí Time Attack podlieha bodovaniu a je zarátané do celoročného seriálu, ktorý bude na záver sezóny vyhodnotený. Hlavnou výhrou seriálu je cestná štvorkolka Lyda X5 250 ccm, ktorú na poslednom podujatí získa vyžrebovaný výherca spomedzi účastníkov, ktorí Time Attack jazdili aspoň raz počas sezóny 2011. Majiteľom štvorkolky sa teda môže stať aj ten najpomalší účastník. Čím viac účastí na pretekoch, tým viac žrebov v zlosovaní a tým väčšia šanca na výhru.


Ako to zatiaľ prebieha?

Time Attack má za sebou tri z piatich podujatí. Našiel si priaznivcov ako medzi neprofesionálnymi tak aj medzi profesionálnymi pretekármi, ktorí mladším jazdcom ochotne poradia ako sa zlepšiť. Na paddocku vládne počas každého podujatia, napriek závanu súťaživosti, vždy príjemná atmosféra a skvelá nálada. Priemerný počet prihlásených je 50-60 automobilov na podujatie. Účasť na pretekoch si už vychutnali aj známe osobnosti, napríklad členovia skupiny Elán, moderátorka Martina Šimkovičová s manželom, Martin Šmahel s Mirkou Kalisovou a ďalší.

Priebežné poradie jazdcov

V priebežnom hodnotení v kategórii M2 vedie p. Peter Schober s autom Tiger R10 (Procar Motorsport). Má plných 75 bodov (3x 25 za 1. Miesto). V najsilnejšej a najpočetnejšej kategórii M4 vedie p. Ján Kolárik s Nissanom GT-R R35 celkový počet bodov 61. II. miesto so 45 bodmi si drží Michael Oliver s Porsche GT3 RS a stále vyššie sa z 3ho miesta tlačí Karel Kováč na Ford Mustang Shelby GT 500.


Poradie v druhej najväčšej kategórii S4 je nasledujúci: Martin Mázik s BMW Z4M má 56 b si dlhodobo udržuje prvú pozíciu. Na druhej je Andrej Zaťko s 30b na Renault Megane RS. III. miesto zatiaľ patrí Andrejovi Minibergerovi s KTM X-Bow – 25b. V kategórii SM4 stále vedie Tomáš Erdélyi (BMW M3 GTR) s 50 b, za ním sa Peter Hodoš (Mazda RX7 s motorom z Corvette) s 41 b a o 3tie miesto sa delia Tomáš Lengyel (BMW M3) a Martin Zeman (Mitsubishi Lancer EVO) po 20 b.

Zaujíma vás to?

Stále nie je neskoro! Nezabudnite, že výhry sa budú žrebovať na konci seriálu, teda šancu vyhrať má ozaj každý z vás. Pokiaľ máte chuť zapojiť sa aj vy, príďte 09.10. a 23.10.2011 na okruh Slovakia Ring pri Orechovej Potôni. Organizátori mysleli aj na návštevníkov, ktorí si chcú prísť vychutnať boje o prvé miesta len ako diváci. Pre nich je tribúna bezplatne otvorená počas celého trvania pretekov.

Viac info na http://www.slovakiaring.sk/time-attack-7/