Počas Matador GT1 Racing Weekend uvidia diváci viac než 500-koňové pretekárske špeciály od Audi, BMW, Ferrari, Ford,  Porsche, Lamborghini, Mercedes-Benz a McLaren. Tie okrem svojho mena a božských tvarov pútajú najmä rýchlosťou a unikátnym zvukom motorov. Preteky na Slovakia Ringu sú po prvý raz v histórii súčasťou prestížneho seriálu, ktorý okrem Európy navštívi aj Čínu, Južnú Kóreu, Rusko a Indiu. Seriál vysiela naživo známa satelitná televízia Motors TV a český kanál Sport 5. Formát víkendu tvoria predovšetkým dva hodinové preteky v sobotu aj v nedeľu, pričom diváci počas nich uvidia aj rýchle výmeny jazdcov v boxoch.

Vlani na Slovakia Ring prišlo pozrieť špeciály nižšej triedy GT3 viac ako 17 500 divákov. Za šesť rokov existencie tejto triedy si 17 rôznych značiek dalo homologizovať do tejto kategórie 20 modelov. V roku 2012 sa preto do najvyššej ligy MS FIA GT1 dostali práve vozidlá špecifikácie GT3, pričom šampionáty GT1 a európsky GT3 si medzi sebou podelili aj to najlepšie zo športových pravidiel.

Promotérovi sa podarilo do seriálu pritiahnuť 9 automobiliek. Každú reprezentuje jeden tím a každý tím postaví do pretekov dve vozidlá. Všetky sú vďaka restriktorom v saní výkonovo vyrovnané, podľa najnovšieho systému FIA Balance of performance. Štartová listina MS GT1 v tomto roku obsahuje naozaj pestrý prehľad známych značiek – Audi R8 LMS, Aston Martin DBRS9, BMW Z4 GTR, Ferrari 458 Italia GT1, Ford GT, Lamborghini Gallardo LP600, McLaren MP4 12-C, Mercedes SLS GT3 a Porsche 911 GT3 R.

Lístky na Matador GT1 Racing Weekend sú dostupné pre každého, v predpredaji cez sieť Ticketportal. Návštevníci si môžu preteky vychutnať z niekoľkých typov tribún. Pre skalných fanúšikov je pripravený aj lákavý vstup priamo do paddocku, kde si budú môcť zblízka pozrieť všetky pretekárske stroje a tiež osobne stretnúť pretekárov.

Celý program je rozložený na tri dni. V piatok sú tréningy, v sobotu kvalifikácia určí poradie na štarte kvalifikačných pretekov, ktoré sa pôjdu v rovnaký deň popoludní. Vrcholom nedeľného programu budú majstrovské preteky, v ktorých sa rozdelia plné bodové zisky podľa pravidiel FIA. V rámci Matador GT1 Racing Weekend čaká návštevníkov aj množstvo sprievodných podujatí o ktorých sme informovali tu: Pri pretekoch GT1 bude na SlovakiaRingu bohatý program.

Ceny vstupeniek na FIA GT1


Viac informácií nielen o FIA GT1 nájdete na stránke www.slovakiaring.skwww.gt1world.com.