Tesla začala prepúšťať. O koľko ľudí ide? Správy zahraničných médií nie sú jednoznačné. Veľa sa špekuluje. Nie len nad počtom, ale aj nad dôvodmi prepúšťania. Má to byť 400 či 700 zamestnancov? Môžu za to nové modely? Môže za to slabší odbyt, alebo zvolávacie akcie? To všetko môže viesť k samotnému prepúšťaniu pracovníkov.

Tesla prepúšťa. Údajne vychádzajú zle z ročného výkonnostného hodnotenia. To sa ale nezdá bývalým zamestnancom automobilky.

Tesla Motors v súčasnosti zamestnáva zhruba 33 000 zamestnancov. Niektorí z nich o zamestnanie prišli počas minulého týždňa. S odvolaním na zahraničné média, ktoré sa informovali ako u súčasných, tak u už bývalých zamestnancov automobilky, malo by ísť zhruba o počet 400 až 700 pracovníkov. A je jedno, na akej pracovnej pozícii pracovali. Od montážneho pracovníka až po výkonných odbytových manažérov. Kto nesplnil prácu na 100%, toho pracovná pozícia bola ohrozená. Výpovede rozdávali na základe každoročného výkonnostného hodnotenia. A to bez pardonov, alebo predchádzajúcich upozornení.

REKORDNÉ PREDAJE TESLY SPREVÁDZA PRODUKČNÉ PEKLO

REKORDNÉ PREDAJE TESLY SPREVÁDZA ...

Tesle sa darí! Výrobca elektromobilov sa pýši rekordným štvrťrokom. V 3. kvartáli 2017 predali viac ako 26 000 áut. ...

09. 10. 2017
TESLA MODEL 3 VNÚTRI - NEVIDNO VÝDUCHY, OVLÁDAČE, VLASTNE SKORO NIČ...

TESLA MODEL 3 VNÚTRI - NEVIDNO VÝDUCHY, ...

Potenciálni zákazníci Tesla Model 3 trpeli obavami o vnútorný priestor. Napriek tomu, že Tesla Model S je až o 29 cm ...

28. 06. 2017
Tesla Motors v súčasnosti zamestnáva zhruba 33 000 zamestnancov. Niektorí z nich o svoje zamestnanie prišli počas minulého týždňa. S odvolaním na zahraničné média, ktoré sa informovali ako u súčasných, tak u už bývalých zamestnancov automobilky, malo by sa jednať zhruba o počet 400 až 700 pracovníkov.  A je úplne jedno, na akej pracovnej pozícii pracovali. Od montážneho pracovníka až po výkonných odbytových manažérov. Kto si neplnil prácu na 100%, toho pracovná pozícia bola ohrozená. Výpovede boli rozdávané na základe každoročného výkonnostného hodnotenia. A to bez pardonov, alebo bez predchádzajúcich upozornení.
 
K výpovediam sa vyjadril aj bývalý montážny pracovník, ktorý chcel radšej ostať v anonymite. Údajne nikdy nedostal negatívne hodnotenie a aj napriek tomu dostal padáka. 
 
Môže sa prepúšťanie aj nenaplnenie plánu výroby novej Tesly Model 3 a komplikácie s inými modelmi? Ťažko povedať, ale je to pre firmu istotne škrt cez rozpočet. Automobilka plánovala v treťom štvrťroku vyrobiť 1500 kusov Modelu 3. Reálne ich z linky vzišlo len 260! Navyše Model X musí ísť na zvolávacie akcie. A to v počte 11 tisíc kusov. Prečo? V prípade nehody hrozí, že by sa zadné sedadlá mohli uvoľniť a letieť dopredu. Trochu veľký prúser, nemyslíte?K výpovediam sa vyjadril aj bývalý montážny pracovník, ktorý chcel radšej ostať v anonymite. Údajne nikdy nedostal negatívne hodnotenie a aj napriek tomu dostal padáka. 
K výpovediam sa vyjadril aj bývalý montážny pracovník, ktorý chcel ostať v anonymite. Údajne nikdy nedostal negatívne hodnotenie a napriek tomu dostal padáka. Môže prepúšťanie aj za nenaplnenie plánu výroby novej Tesly Model 3 a komplikácie s inými modelmi? Ťažko povedať, ale je to pre firmu iste škrt cez rozpočet. Automobilka plánovala v treťom štvrťroku vyrobiť 1500 kusov Modelu 3. Reálne ich z linky vzišlo len 260! Hoci ostatným modelom sa darí veľmi dobre. Veria, že sa na trhu uchytí aj ten. Navyše Model X musí na zvolávacie akcie. A to v počte 11-tisíc kusov. Prečo? V prípade nehody hrozí, že by sa zadné sedadlá mohli uvoľniť a letieť dopredu.

Zdroj: Aktualne.cz