DRIVERAMA

Prvé pobočky vzniknú v Nemecku, potom sa rozšíria do ďalších jedenástich krajín. Cieľom Driveramy je stať sa do roku 2025 najväčším online obchodníkom s ojazdenými vozidlami v Európe. Okrem založenia Driveramy však AURES s ustupujúcou pandémiou koronavírusu porastie aj na existujúcich trhoch, a to najmä v Poľsku.

„V súčasnej chvíli sú naše predajne na našom hlavnom trhu v Českej republike pre zákazníkov uzatvorené už takmer 4 mesiace, rovnako ako na slovenskom trhu. To je v histórii našej spoločnosti aj maloobchodu všeobecne úplne bezprecedentná situácia, ktorej navyše predchádzali v oboch krajinách lockdowny už v minulom roku. Našťastie sa nám darí stále zlepšovať efektivitu online predaja vozidiel. V Českej republike sme sa už dostali až na zhruba 3 200 predaných vozidiel online za jeden mesiac. Na slovenskom trhu je to už vyše 1 000 vozidiel, čo v oboch prípadoch považujeme za veľmi dobrý výsledok. Vďaka tomu, že v Poľsku obmedzenia maloobchodu zavedené nie sú, tento trh v rámci našej skupiny prvýkrát prekonal Slovensko," uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka. 

„Koncept Driveramy využíva online výkup a predaj ojazdených automobilov v západnej Európe s možnosťou vykupovať a predávať autá koncovým zákazníkom cez hranice členských štátov EÚ. Vozidlá si bude možné nechať doručiť, alebo si ich vyzdvihnúť na desiatkach mikropobočiek, ktoré začnú vznikať v lete. Projekt Driveramy nevzniká na zelenej lúke. V uplynulých rokoch sme do jeho technologickej prípravy investovali 75 miliónov eur. Išlo najmä o vývoj vlastného softvéru, zaisťuje kompletnú technologickú infraštruktúru a v reálnom čase nám umožňuje kompletný prehľad o ponukách na trhu ojazdených vozidiel v celej Európe. Začatie projektu Driverama veľmi urýchlili naše pozitívne skúsenosti s predajom áut online v čase pandémie koronavírusu," vysvetlil predseda predstavenstva Driveramy Stanislav Gálik.

Driverama začína svoju činnosť prostredníctvom výkupných aktivít a na začiatku budúceho roka zaháji predaj s ponukou 5000 vozidiel v Nemecku. V nasledujúcich 12-tich mesiacoch pôjde na budovanie infraštruktúry v kľúčových krajinách, kde Driverama odštartuje, 100 miliónov eur. Do roku 2025 rozšíri svoje aktivity do ďalších 11 ďalších krajín. Túto expanziu AURES Holdings a jeho akcionári podporia ďalšími investíciami až do výšky 400 miliónov eur.

Koronavírus

Záujem o ojazdené autá je veľký a aj keď je online predaj veľmi úspešný, nemôže obchodovanie na pobočkách nahradiť stopercentne. Väčšinu predajného či nákupného procesu realizujeme vo vonkajších priestoroch, takže je tu riziko prenosu infekcie veľmi nízke. Sme pripravení v maximálnej miere dodržiavať všetky hygienické opatrenia, ktoré budú pre otvorenie maloobchodu požadované," zdôraznila Karolína Topolová. Spoločnosť sa podľa nej chce podieľať aj na očkovaní zamestnancov. "Akonáhle to bude možné, začneme očkovať zamestnancov, ktorí o to budú mať záujem. Zatiaľ vyčkávame, kedy budú k dispozícii vakcíny pre bežných občanov a pre firemné očkovanie," doplnila Karolína Topolová.

 

Najpredávanejšie vozidlá v krajinách - január až marec 2021

 

Česká republika

Poľsko

Slovensko

1.

Škoda Octavia

Opel Astra

Škoda Octavia

2.

Škoda Fabia

Ford Focus

Škoda Fabia

3.

VW Passat

Škoda Octavia

VW Passat

4.

Škoda Superb

Opel Insignia

Škoda Superb

5.

Hyundai i30

Škoda Fabia

VW Golf

6.

VW Golf

VW Golf

Kia Sportage

7.

Škoda Rapid

Renault Clio

Hyundai i30

8.

Ford Focus

Ford Mondeo

Kia Ceed

9.

Ford Mondeo

Dacia Duster

Suzuki Vitara

10.

Kia Ceed

VW Passat

Opel Astra