Dizajnovo bude nová A110 vychádzať z tej pôvodnej.

Dizajnovo bude nová A110 vychádzať z tej pôvodnej.

Dizajn A110 je vraj na 70% hotový. Podľa všetkého bude vychádzať z pôvodného typu A110. To znamená 4 okrúhle svetlá, nízka línia strechy a široký zadok. Veľa technických informácií zatiaľ nepoznáme, no Tavares pre Autocar predsa len odhalil pár zaujímavostí. Dvojmiestne kupé bude podľa všetkého vážiť okolo 1000 kg. Pod kapotou bude pracovať 220 kW (300 k) a jeho cena by sa mala pohybovať okolo 50 000 libier (58 000€). Niektoré médiá špekulujú aj o pohonnej jednotke. Podľa všetkého pôjde motor pod zadnú kapotu a bude to dvojlitrový preplňovaný benzínový štvorvalec. Renault počíta s výrobou niekoľko tisíc kusov ročne.

Renault si paradoxne myslí, že príchod Alpine A110 uľahčí Alfa Romeo 4C. Pravdu má však možno v tom, že tieto autá otvoria akúsi novú podtriedu malých športových áut.
Renault Alpine A110 príde na trh najskôr o 3 roky.

Renault Alpine A110 príde na trh najskôr o 3 roky.

Pod nízku váhu sa podpíše oceľový priestorový rám, ktorý bude využívať hliník a kompozitné materiály. Podvozok dostane nezávislé zavesenie všetkých kolies. Konštruktéri aktuálne vyberajú vhodnú prevodovku. V hre je dvojspojková automatická prevodovka so 6 stupňami, alebo manuál.

 

Špekulácie o technických detailoch sú možno trochu predčasné. Renault zatiaľ nerozhodol ani o finálnom mene. A110 môže mať teda úplne iné pomenovanie. To všetko je ešte ďaleká budúcnosť. Sériovú podobu auta spoznáme najskôr o 3 roky. Rok pred jej predstavením by mal Renault uviesť koncept.

 

Zdroj: autocar.co.uk

Prečítajte si aj: Renault Alpine v súboji histórie a dnešku