Koncept 360c vyzerá byť naozaj revolučný. Veď v ktorom koncepte si len tak môžete pospať? Áno, správne, v autonómnom aute od Volva sa jednoducho vyspíte. Konštruktéri plánovali autonómne auto na dlhšie trasy, teda zákazníci budú môcť dochádzať väčšie vzdialenosti a pritom čas strávený na ceste využiť efektívnejšie.

Ak teda budete bývať ďalej od práce, jednoducho cestu prespíte, alebo počas jazdy vybavíte všetko potrebné. Koncept totiž predstavuje 4 rôzne využitia: spánok, mobilnú kanceláriu, obývačku a priestor pre zábavu. Ak by som mal možnosť počas cesty do práce spraviť niektoré činnosti, ktoré môžem, a stále budem mať k dispozícii druhé auto na zábavu, nie je to až taký zlý nápad, čo poviete?

Volvo tak plánuje postaviť tento koncept priamo proti železničnej alebo autobusovej doprave. Samozrejme, s výhodami súkromia. Volvo dokonca zachádza až tak ďaleko, že chce konkurovať krátkym letom. Tu si už neviem predstaviť priamu konkurenciu, i keď luxusom by mohlo súkromným lietadlám konkurovať. Rýchlosťou a časom na cestu asi už veľmi nie. Čo si o podobnom koncepte myslíte vy? Predstaviť koncept priamo s možnosťou spánku počas jazdy, to je už naozaj hodne ďaleká budúcnosť, nemyslíte?

Zdroj foto: Volvo

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov