honda civic safety

Najlepší prehľad o bezpečnostných parametroch najpopulárnejších áut na európskom trhu prináša organizácia Euro NCAP. Od roku 1997 ponúka nezávislé a zrozumiteľné hodnotenia na základe testov pozostávajúcich z merania ochrany posádky a chodcov pri nárazoch či dostupnosti bezpečnostných asistenčných systémov. Toto hodnotenie radí medzi najbezpečnejšie európske autá japonské Hondy. Dôkazom je, že najvyššie možné hodnotenie 5 hviezdičiek získalo všetkých 6 hodnotených modelov Hondy: Accord, Civic, CR-Z, Jazz, Insight a najnovšie Honda CR-V.


Honda CR-V by mohla byť prototypom bezpečného auta. S ochranou dospelej i detskej posádky nemá veľa práce. Extra pochvalu získala za ochranu pri bočných nárazoch, kedy testovaný voz dosiahol najnižšie preťaženie zo stupnice. Ukážkové výsledky získala i pri testoch nárazov zozadu a do stĺpa. Na výbornú dopadli i bariérové testy ochrany detí, kde bolo zistené len minimálne zaťaženie. CR-V robí bezpečným autom najmä konštrukcia karosérie ACE, predné a zadné hlavové airbagy, systém zmierňujúci hyperextenziu krku pri náraze, ale i pripomienkovač nezapnutých pásov na predných aj zadných sedadlách, ktorý je už v základnej výbave. Zabezpečená je však i ochrana chodcov vďaka prednej časti konštrukcie, ktorá bola navrhnutá tak, aby v prípade kolízie s chodcom pomáhala absorbovať energiu.


„Bezpečnosť pre každého“ Tento slogan najlepšie vyjadruje to, čo pre spoločnosť bezpečnosť znamená. Snaží sa ochrániť nie len vodiča, jeho posádku, ale i chodcov a ostatných účastníkov cestnej premávky. Tých sa snaží ochrániť i vývojom najmodernejších bezpečnostných technológií. Honda využíva napríklad systém pre zmiernenie následkov nehody (CMBS), adaptívny tempomat (ACC), systém pre udržiavanie v jazdnom pruhu (LKAS), aktívny elektrický posilňovač riadenia (EPS), systém núdzového zastavenia (ESS), systém podpory riadenia (ADAS), stabilizačný systém VSA s protipreklzovým systémom, aktívne osvetlenie zákrut (ACL) či signalizáciu núdzového zastavenia.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov