Od včera večer máme tieto dva prvé obrázky na Instagrame. Urobili sme k nim jednoduchú anketu s otázkou: Páči? Áno, alebo Nie. Od 20h včera večer do 8h dnes ráno hlasovalo takmer 230 ľudí. Pozitívnu odpoveď dalo 94, negatívnu 133. V percentách to je 41/59 %. 

Ako píšem v úvode, nová generácia BMW radu 2 Coupé bude mať ten správny pohon pre športové auto. Zároveň sa vyhne gigantickým ľadvinám, ktoré dostane napríklad BMW radu 4 Coupé. Prečo teda hlasovanie dopadlo v neprospech prvých obrázkov? Prečo BMW dizajn neprestáva udivovať?

Spredu sú na na to dva dôvody - tvar svetiel a prechodu predného nárazníka do prieduchov k brzdám a obtekaniu kolies. Oba tieto prvky sú akoby prehnané. Zadné svetlá sú tvarovo pre BMW tiež veľký experiment. Kupé má aj veľmi netradične umiestnené logo ///M na spodnej mriežke predného nárazníka. Dá sa predpokladať, že na obrázkoch je verzia BMW M performance, ktorá bude v skratke známa ako BMW M240i. To znamená, že pod prednou kapotou bude mať radový prepĺňaný trojliter šesťvalec uložený pozdĺžne. Tento predpoklad podporujú aj veľké zadné koncovky výfukov na oboch stranách a zadný nárazník s väčším difuzérom. Spojler je súčasťou zadnej kapoty, ktorá môže, ale aj nemusí byť špecifická pre tento model.

Nové BMW radu 2 Coupé (typ G42) má prísť začiatkom roka 2021

BMW aj pre túto generáciu zachová dvojakú platformu. Väčšina modelov BMW radu 2 dostane motory naprieč, pohon predných kolies kombinovaný s pohonom oboch náprav komerčne známy ako xDrive, reálne Haldex. Takto bude poháňané BMW 2 Gran Coupé, rovnako ako MPV BMW 2 Active Tourer. Kupé bude mať motory pozdĺžne, primárne pohon zadných kolies, alebo pravý pohon xDrive.