Prototyp BMW X7? Pravdepodobne áno.

Postupné vznikanie najväčšieho SUV v podstate nie je žiadnym prekvapením. Automobilka však doteraz mlčala. Prípravy na X7 sme mohli vydedukovať z toho, že Rolls- Royce pripravuje SUV podobnej veľkosti. Rovnako už aj v minulom roku sa po internete pohybovali zábery prototypu BMW, ktoré veľmi pravdepodobne mohlo byť práve X7.

Napriek oficiálnemu potvrdeniu, o novinke toho veľa nevieme. Výrobca iba uviedol, že X7 bude veľmi efektívna, ponúkne výnimočné jazdné vlastnosti a má ísť o pravé BMW. Aká bude v skutočnosti? Na to si počkáme zhruba 3 roky.

Pri pohľade na dnešnú X6 si myslím, že X7 príde s poriadne obludnými rozmermi.

X5 a X6 nestačia? X7 bude protipólom pre rad 7.

BMW bude X7 vyrábať v americkej továrni v meste Spartanburg. Zariadenie však musí prejsť plánovanou investíciou vo výške 1 miliardy amerických dolárov. Dnes továreň dokáže ročne vyrobiť 300 tisíc áut. Po rozšírení dokáže vychŕliť až 450 tisíc kusov. Zvýšená kapacita poslúži práve pre X7 a hybrid X5 eDrive.

Typový rad X polarizuje fanúšikov bavorskej automobilky. Kým jedni vidia za X6 stelesnenie všetkého čo bežný smrteľník môže na tomto svete dosiahnuť, iní na vodičov týchto automobilov pozerajú ako na zakomplexovaných ľudí. Nech je už pravda akákoľvek, príchod prvej X5 zmenil BMW imidž a priniesol mnoho nových zákazníkov. Automobilka sa teda snaží z trendu vyťažiť čo najviac.

Zdroj: jalopnik.com

Prečítajte si aj:  Seat bude vyrábať vlastné SUV