Hyundai i30 N

Hyundai i30 N bude prvým civilným autom športovej divízie kórejskej automobilky

Hyundai i30 N, to je 300 k, 400 Nm a pohon všetkých kolies. Zaútočí automobilka týmto ostrým hot-hatchom na Volkswagen Golf R?

Kórejcov absencia silného hot-hatchu v ponuke škrie a chcú s tým niečo urobiť. Nie nadarmo Hyundai postavil testovacie centrum na Nürburgringu. To by mohlo už priniesť aj nejaké ovocie v podobe prvého auta športovej divízie N. Čakali sme, že prvým autom s N bude i20, ako odkaz na továrenský WRC špeciál. Ale nie, automobilka mieri vyššie, prvý stroj s N-kom bude Hyundai i30 N a ukážu nám ho už na autosalóne vo Frankfurte.

Hyundai i30 N

Táto silueta skrýva 300 k a 400 Nm

Nový hot-hatch nie je len auto, ktorým si odškrtnú položku v zozname. Do auto namontujú 2,0 litrový prepĺňaný 4-valec s výkonom 300 k a krútiacim momentom 400 Nm, ktorý bude k dispozícii už pri veľmi nízkych otáčkach. Inžinieri ani neuvažovali nad predným pohonom a stavili na pohon všetkých kolies. Neviem si pomôcť, ale mne to strašne pripomína Volkswagen Golf R.

Hyundai i30 N

Hyundai i30 N bude mať pohon všetkých kolies

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Kedy sa nového hot-hatchu dočkáme? To nevie ani samotná automobilka. Podľa dostupných informácií by Hyundai i30 N mal slúžiť len na zistenie záujmu medzi zákazníkmi. Kórejcov zaujíma hlavne pohľad francúzskeho, nemeckého a anglického publika. Ak návštevníci príjmu auto viac ako pozitívne, ostrého hot-hatchu by sme mali dočkať až v budúcej generácii. Tretiu generáciu Hyundaiu i30 plánuje automobilka na rok 2017 a verzia N nepríde hneď na začiatku.

Zdroj: autoforum.cz