Vlajková loď VW

Nový Touareg sme vám nedávno predstavili. Robustné SUV so schopnosťami aj mimo asfalt môžete mať v troch výbavových verziách – základnej (bez označenia), Elegance a R-Line. K dispozícii je zatiaľ jeden motor V6 3,0 TDI s výkonom 210 kW (286 k). Štandardom je 8-stupňový automat a stály pohon všetkých kolies 4Motion.

Základná výbava je mimoriadne bohatá. Okrem iného obsahuje adaptívny tempomat ACC, asistenčný systém Lane Assist, parkovacie senzory vpredu i vzadu a automatickú dvojzónovú klimatizáciu Air Care Climatronic. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

V interiéri nájdete vyhrievané predné sedadlá s látkovým poťahom, multifunkčný kožený volant s radiacimi páčkami, analógový združený prístroj s farebným displejom palubného počítača s uhlopriečkou 17,8 cm. Konektivitu zabezpečí rádionavigačný systém Discover Pro s online službami Car-Net Guide & Inform a Security & Service. Základný Touareg má predné aj zadné svetlá z LED diód a 18-palcové ľahkozliatinové disky. Cena modelu je 61 200 eur.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Verziu Elegance so základnou cenou 65 540 eur skrášľujú rozličné dizajnové prvky exteriéru, odlišné disky, hliníkové obloženie interiéru a kožené čalúnenie Vienna.

Dynamicky ladený R-Line začína na 69 430 eur so športovými nárazníkmi, plastovými dielmi vo farbe karosérie a športovými doplnkami interiéru. Komfort zabezpečujú sedadlá s nastavením v 14 smeroch potiahnuté kožou Vienna. Obúva 19-palcové kolesá s pneu 255/55 R19.

Čo ponúka nový Touareg za príplatok? Pneumatické odpruženie s riadením zadných kolies, plne digitálny zobrazovací systém Innovision Cockpit, head-up displej, nočné videnie, balík asistenčných a bezpečnostných systémov Driver Assist Paket, 4-zónovú klímu, Premium LED balík s prednými svetlami matrix IQ.Light a disky do veľkosti až 21 palcov.

Samozrejmosťou sú aj zvýhodnené balíky výbav ako napríklad Premium a Technik Paket. Pre verziu Elegance tiež môžete priobjednať balík Atmosphere s obzvlášť elegantných vyhotovením interiéru.

Od mája 2018 bude možné objednať aj slabší 3,0 TDI s výkonom 170 kW (231 k). Touareg s týmto motorom v základnej verzii budú predávať za 49 900 eur. 

Zdroj a foto: Volkswagen