Nové logo, ktorému automobilka hovorí „Dacia Link“, vyzerá ako štylizované písmeno X, samozrejme ale ide o spojenie písmen DC, ktoré asi nepotrebuje vysvetlenie. Na prepracovaný znak nadväzujú biele linky v maske chladiča, pričom tento motív sa skutočne opakuje na všetkých autách.

Zjednodušené a spojené DC nájdete tiež na krytkách všetkých kolies, a aby náhodou nedošlo k omylu, aké auto máte pred sebou, na dverách batožinového priestoru sa objavil veľký nápis „DACIA“. Poslednou (v tomto prípade drobnou) exteriérovou zmenou je použitie sivej farby s názvom Monolith na strešné lyžiny, kryty vonkajších spätných zrkadiel a presných i zadných ochranných líšt na modeloch Sandero Stepway a Duster.

V interiéroch Joggeru, elektrického Springu i zvyšných áut je spoločným jednotiacim prvkom volant, na ktorom staré logo nahradzuje nový nápis v rovnakom dizajne ako na veku batožinového priestoru, ak sa ale pozorne pozriete na Duster, zistíte, že u tohto auta ide o viac ako len výmenu plastovej krytky airbagu vodiča.

Ako si správne všíma česká stránka RNews, súčasná vlajková loď značky dostala modifikovanú palubnú dosku, na ktorej nové hranaté ventilačné otvory striedajú pôvodné kruhové výduchy. Zaujímavou novinkou u Dacie je tiež automatické sklápanie vonkajších predných zrkadiel po zamknutí auta, čo odhalíte po pozornom preskúmaní vypínačov vo výplni vodičových dverí.

Aj keď môžete prepracované autá s novým logom skutočne objednávať už od dnešného dňa, s dodávkou nepočítajte skôr ako v októbri, po verejnej výstavnej premiére, ktorú Dacia chystá na parížskom autosalóne.

A mimochodom, ešte jeden detail – Dacia v prípade všetkých modelov (teda samozrejme tých, ktorým na to stačil výkon) obmedzuje od roku 2023 maximálnu rýchlosť na 180 kilometrov za hodinu, čo je v súlade s najnovšou politikou materského koncernu Renault.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

zdroj: Dacia