Nie, toto skutočne nie je prvý prípad, keď majiteľovi elektromobilu známej americkej značky odpadol pri jazde volant. Netušíme síce, koľko vodičov Tesly riešilo podobný problém, ale navlas rovnaká vec sa stala pred dvoma rokmi Britovi Jasonovi Tuatarovi s Modelom 3.

Tentokrát ide o Spojené štáty, Teslu Model Y – podotýkame, že úplne novú, dodanú v januári 2023 – a človeka, ktorý si posťažoval na sociálnej sieti Twitter, ktorá zhodou okolností tiež patrí Elonovi Muskovi.Rodina bola nadšená, že nám 24. januára dorazila Tesla Model Y. Išiel som po diaľnici a zrazu mi odpadol volant. Mal som šťastie, že za mnou nebolo žiadne iné auto a mohol som zastaviť pri krajnici,“ napísal na Twitter chlapík menom Prerak Patel, ktorý doplnil svoju skúsenosť o fotografie.

Smutné na celom incidente sú dve veci. Toto nie zďaleka prvý prípad, pri ktorom bola Tesla obvinená z vážnych nedostatkov v bezpečnosti. A novinkou nie je ani odpadávajúci volant. Zaráža ale tiež, ako následnej vyzerala komunikácia so servisným centrom automobilky.

Zákazník nahlásil nehodu prostredníctvom aplikácie Tesly. Servisný tím overil fakty a rovno mu naúčtoval predpokladanú čiastku za opravu vo výške necelých 104 dolárov. Až keď sa Prerak Patel začal sťažovať a upozornil na fakt, že ide o nové vozidla určite nejde o jeho chybu, mu bola čiastka odpustená.

Samotná firma, ani Elon Musk sa k tomuto najnovšiemu prípadu zatiaľ oficiálne nevyjadrili.

zdroj: Twitter