Tip 1: Vosk, vosk, vosk

Odporúčame nevoskovať iba pred zimou, ale počas celého roka. Ideálne v dvoch vrstvách. Výhody? Karoséria auta sa menej špiní, lak je chránený lepšie aj pred soľou, ľadom, namŕzaním a na jar vyzerá lepšie. Vosk je kľúčový tip zimnej údržby! Autá, ktoré majitelia cez zimu nevoskujú, majú na jar očividne slabší lesk.

Tip 2: pH neutrálna zmes do ostrekovačov

Toto prízvukujeme už naozaj dlho a je to zásadná vec. Dajte pozor na to, akú zmes do ostrekovačov lejete. Chalani v KV detail poznajú viacero prípadov poškodeného laku silným vodným kameňom v okolí trysiek, čelného skla, A-stĺpika a niekedy aj strechy. Lacné nemrznúce zmesi sú často veľmi agresívne. Čo na nich počas zimy ušetríte, vás dobehne na jar pri odstraňovaní následkov. Ba čo viac, bude vás to stáť násobne viac. Odborníci z KV detail odporúčajú pH neutrálne zmesi od Autoglym, alebo Sonax.

Tip 3: Použite v interiéri gumové rohože

Iste, v aute nevyzerajú najlepšie. Podobne ako dodatočné poťahy na sedadlá, či volant vyzerajú ako päsť na oko, ale na rozdiel od týchto doplnkov gumové rohože na zimu odporúčame. Účel splnia veľmi dobre, stačí ich opláchnuť prúdom vody a sú znova čisté. 

Tip 5: Dezinfekcia a kontrola klimatizácie

Už roky vás učíme, že klimatizácia má svoje opodstatnenie aj v zime, nielen v lete. Zásadne totiž pomôže vysušiť vlhký vzduch, z ktorého máte zahmlené okná. Dezinfekcia ozónom zničí mikroorganizmy a zabezpečí kvalitnejší vzduch v kabíne.

Tip 6: Tlakovo umývajte podvozkové časti

Keď auto oplachujete, venujte pozornosť podvozkovým častiam aj viac ako inokedy. Je dobré umyť podvozok tlakovou vodou, keďže práve v tomto období sa tam zachytáva viac nečistôt a soli...


zdroj info a foto: ručná umyvárka KV detail