Chevrolet Bolt nie je žiadny krásavec. Jeho dizajn je vraj podriadený aerodynamike.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

A čo prijateľná cena? Štartovacia suma bude mať hodnotu 30 tisíc dolárov (25 888 €). V USA možno ľudová cena, no u nás rozhodne nie. Ak však Chevrolet svoju cenovú politiku dodrží, stane sa celkom slušným konkurentom pre Teslu, ktorá pripravuje lacný typ. Oba by mali prísť na trh zhruba v rovnakom období. Bolt dobehne do predajní podľa aktuálnych informácií v roku 2017.

Automobilka však verejnosti veľa informácií o svojej novinke neposkytla. Za dlhý dojazd bude bojovať nízkym aerodynamickým odporom a ľahkou konštrukciou. Výrobca použije horčík, hliník alebo karbón. Interiér sa bude taktiež niesť v duchu ľahkosti a inovatívnych materiálov. Ako však bude vyzerať pohonné ústrojenstvo? To nevieme.

Dojazd 320 kilometrov a cenovka 30 000 dolárov majú byť lákadlom pre ekologicky cítiace masy. Elektrický Bolt na trh dorazí v roku 2017.

Interiér pojme 4 osoby.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Do vnútra sa zmestia štyri osoby. Američania použijú niekoľko zaujímavých technických riešení. Na odomknutie postačí mobilný telefón. Elektromobil bude údajne schopný aj sám zaparkovať. Ale nie tak, že na neho bude vodič dohliadať. Posádka vystúpi a auto si nájde miesto kde sa odstaví.

Nový koncept elektrického Chevroletu teda názvom pripomína jamajského šprintéra, dizajnom BMW i3 a zameraním budúcu Teslu. Uvidíme, či ho automobilka skutočne dotiahne aj do konca, alebo ostane len ďalším elektromobilom, ktorý sa nikdy neujal.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj: Elektromobily v USA dávajú zmysel, ich rozšírenie je však otázne