Pár dní pred oficiálnou svetovou premiérou na autosalóne v Ženeve poslala automobilka Renault do sveta prvé oficiálne informácie o svojej elektrickej novinke. Elektrický Renault Twingo Z.E. prichádza ako ďalší člen rodiny malých mestských elektromobilov technicky vychádzajúcich zo svojich konvenčných súrodencov s klasickými spaľovacími motormi. Na trhu si tak, okrem iných, zmeria sily aj s prvou elektrickou Škodovkou – elektrickým modelom Citigo iV.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov

V meste 250 km, mimo neho o 70 menej

Trakčný elektromotor s výkonom 60 kW (82 k) je umiestnený, rovnako ako pri verzii so spaľovacím motorom, vzadu pod podlahou batožinového priestoru. Roztáča zadné kolesá a posiela na ne krútiaci moment 160 Nm. To mu stačí na zrýchlenie z 0 na 50 km/h za 4 sekundy. Batérie umiestnené pod podlahou majú kapacitu 22 kWh a malému elektrickému Twingu stačia na mestský dojazd 250 km (WLTP). Mimo mesta apetít elektromotora pochopiteľne stúpa, čo sa odrazí v dojazde zníženom na 180 km.

Fabrika tvrdí, že vnútorný priestor inštaláciou elektrického pohonu nijak neutrpel. Dokazuje to aj batožinovým priestorom s objemom 240 l, ktorý sa nijako nelíši od verzie s benzínovým motorom.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Čo sa týka nabíjania, prostredníctvom 22 kW nabíjačky ho údajne nabijete za 63 minút, pri použití 11 kW nabíjačky sa dobíjanie predĺži na 2 hod. 10 min. a cez Wallbox s výkonom 7,4 kW potrvá nabíjanie 4 hodinky. Ak nič z toho doma nemáte, z domácej zásuvky vám nabitie Twinga Z.E. potrvá 13 hod. 30 min. Viac technických podrobností o Twingu Z.E. prezradí Renault na autosalóne v Ženeve.