Už na prvý pohľad je jasné spojenie konceptu s Audi e-tron. V prednej časti auta sa vyníma predná strieborná mriežka spolu s postrannými prívodmi vzduchu slúžiacimi na chladenie. Odznaky e-tron nájdeme v spodnej časti predného nárazníka, ako aj po stranách vozidla. 

Pri akcelerácii sa nenechá zahanbiť

Q4 e-tron je quattro, takže sú poháňané všetky kolesá, o čo sa starajú dva elektrické motory, ktoré autu dodávajú výkon 225 kW (301 koní). Aj keď ide o SUV, Q4 e-tron nie je žiadny slimák. Ako dôkaz poslúži zrýchlenie z 0 - 100 km/h za 6,3 sekundy, čo je na úrovni veľmi úspešného hot hatchu Hyundai i30 N. Audi sa pravdepodobne inšpirovalo Volvom a maximálnu rýchlosť elektronicky obmedzilo na 180 km/h. 

Pri elektromobiloch je azda najdiskutovanejšou témou dojazd. Audi Q4 e-tron Concept zvládne na plné nabitie cez 450 kilometrov, čo je najviac vo svojej triede. Zaujímavosťou je, že na 80 % kapacity batérie auto dobijete len za 30 minút. Rovnako ako SEAT el-Born, aj Q4 e-tron je skonštruovaný podľa stavebnice elektromobility MEB koncernu Volkswagen. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Interiér auta je veľmi priestranný a vybavený veľkou dotykovou obrazovkou, cez ktorú ovládate celý infotainment a funkcie vozidla. Sedačky sú pokryté alcantarou a pokrytie podlahy je vyrobené z recyklovaného materiálu. Celkovo koncept vyzerá veľmi dobre, pričom Audi naznačilo, že dizajnové zmeny pre sériové auto nebudú výrazné.   

Zdroj: carscoops.com