Aj predchádzajúca generácia V60-ky svojho času dostala plných 5 hviezd. Stala sa najbezpečnejším autom, aké v danom roku testovali. Prapredchodca Volvo S60 síce dostal 4 hviezdy, to sa však písal rok 2001 a vtedy mať 4 hviezdičky bolo veľmi dobré hodnotenie. Najnovšie generácie S60 a V60 len potvrdzujú kompetentnosť Volva ako azda najbezpečnejšej značky.

Ochrana dospelých

Pri čelnom náraze s čiastočným prekrytím mal vodič trocha horšie výsledky pre ľavú spodnú časť nohy, adekvátne pre pravú spodnú časť nohy a pasažier pre ľavú. Zvyšok ohodnotili ako dobrý. Pri čelnom náraze bez prekrytia zaznamenala figurína spolujazdca trocha horšie ako dobré výsledky pre trup. Výsledok je však skvelých 96 %.

Ochrana detí

Obidve figuríny 10- aj 6-ročného dieťaťa nezaznamenali horšie hodnoty, všetky sledované hodnoty zostali v „zelenom“. V tomto smere teda dvojica S60/V60 v ničom nezaostáva. Celkový výsledok je slušných 84 %.

Ochrana chodcov

Aj keď nižšie autá by mali v tejto kategórii poskytovať lepšiu ochranu (samozrejme je to prípad od prípadu a ploché športiaky sú pre chodcov nebezpečné), tu to neplatí. Obzvlášť nebezpečným miestom s červenými hodnotami je roh kapoty nad prednými svetlami, začiatok čelného skla a samozrejme A-stĺpiky. Výsledok je 74 %.

Asistenčné systémy

Vo výbave nechýba systém autonómneho brzdenia, ktorý rozpoznával chodcov aj cyklistov. Výsledkom v tejto kategórii je priemerných 76 %. Celkový výsledok 5 hviezdičiek však opäť zaradil tieto Volvá po boku všetkých automobilov tohto výrobcu so ziskom 5 hviezdičiek.