Takanobu Ito je prezident spoločnosti Honda. Jeho tvrdenia teda budú pravdivé.

Takanobu Ito je prezident spoločnosti Honda. Jeho tvrdenia teda budú pravdivé.

Obchodná stratégia automobilky Honda smeruje k celkovému počtu zákazníkov až 39 miliónov. To všetko chce spoločnosť stihnúť do roku 2017. Do tohto čísla spadajú určite aj Európania, pretože Honda na nich nemieni zabudnúť. Aspoň tak to prezentoval Takanobu Ito.

Prezident Hondy potvrdil vývoj úplne nového modelu Civic Type R pre Európu. Na starý kontinent by novinka mala prísť v roku 2015. Európsky Type R bude používať technológie, ktoré vznikli na základe účasti Hondy na šampionátoch World Touring Car Championchips (WTCC). Bližšie informácie zatiaľ nepoznáme. Tento Civic má byť do takej miery vyspelý a pokrokový, že výrobca chce dosiahnuť, aby bol na Nürburgringu najrýchlejším vozidlom s pohonom predných kolies. To im teda držíme prsty.

V roku 2015 príde na starý kontinent čisto európska Honda Civic Type R. Fanúšikovia sa teda majú na čo tešiť.

Okrem toho chce Honda priniesť do Európy aj iné nové typy. Onedlho môžeme očakávať úplne nové kompaktné SUV. Segment týchto vozidiel rastie stále dostatočne rýchlo. Novinka bude založená na platforme budúcej generácie Hondy Jazz. Ďalej v roku 2015 Európa spolu s Japonskom a USA dostanú úplne nový elektromobil, ktorý budú poháňať palivové články.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj: Honda potvrdila výrobu Civic Type R!


Honda Civic Type R vyzerala niekedy takto.

Honda Civic Type R vyzerala niekedy takto.

A potom takto.

A potom takto.