Elektrický sen sa môže zmeniť na nočnú moru

Podľa fanúšika, ktorý na YouTube vystupuje pod prezývkou Tesla Canuck, sú to predovšetkým tri oblasti, ktoré svedčia o tom, že na kvalitu daného vozidla sa jednoducho nedohliadalo tak, ako by sa malo. Ignorovaním niektorých vecí sa odrazu z vysnívaného auta môže stať nočná mora, keďže servis nebudete navštevovať len pre bežnú údržbu. Poniektorí majitelia poukazujú tiež na neochotu vyriešiť dané problémy v spojení s neodbornosťou až aroganciu personálu. 

Tak na čo si dať pozor?

1. Problémy s interiérom
Paul popisuje nekvalitné časti interiéru, čo by pre niekoho nebol možno tak veľký problém. Čo však skutočne nepoteší, je napríklad zlomená hlavová opierka sedadla, nepriliehajúce a poškodené jednotlivé časti strešného interiérového osvetlenia a mnohé iné nedostatky, ktoré do tejto cenovej kategórie vozidiel, resp. do vozidiel vo všeobecnosti nepatria. 

ako spoznať nekvalitne vyrobené auto Tesla

2. Problémy s farbou

Problémom nie je, že by niektoré z časti karosérie medzi dverami, pod vozidlom či prednou kapotou ostali nenalakované. Fotografia Tesly modelu 3 poukazuje na výraznú odlišnosť odtieňa nárazníka v porovnaní s farbou karosérie vozidla. Samozrejme, je to plastový nárazník v priamom porovnaní s plechovou časťou auta. Rozdiel farby je však ohromný. Posúďte sami.

ako spoznať nekvalitne vyrobené auto Tesla

3. Diely karosérie

Problém exteriéru sa farbou karosérie nekončí. Veľmi častým problémom sú nepriliehajúce časti jednotlivých dielov karosérie, odstávajúce časti a veľké medzery. Tesla sa na detaily skutočne nezameriava a určite by neuškodilo popracovať na výstupnej kontrole kvality

ako spoznať nekvalitne vyrobené auto Tesla

Nie je možné poprieť, že automobily Tesla sú jednoducho technologickou špičkou, ktorá neustále posúva hranice elektromobility. Nie je však všetko zlato, čo sa blyští. Problémy s kvalitou sú kritizované už roky a aj samotný Elon Musk priznáva, že Tesla problémy s kvalitou má. Je však otázne, či sa tento problém v blízkej budúcnosti vyrieši, keďže automobilke Tesla by to výrazne pomohlo.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Zdroj: autoforum , youtube