Tesla už ukázala svoje nové štandardy a potenciál najnovšej technológie batérií a pohonných jednotiek s novým modelom S Plaid, ktorý ponúka ohromný výkon a zároveň vysoký dojazd. Niektoré časti preto budú spoločne zdieľané medzi modelmi S Plaid a Roadsterom, čo taktiež urýchľuje vývoj. 

Ohromné parametre

„Model Tesla Roadster bol navrhnutý tak, aby zasadil benzínovým automobilom poriadny úder“ poznamenal Elon Musk. Vozidlo bude poháňané trojicou elektromotorov (dva na zadnej náprave, jeden na prednej), ktoré Tesla použila pre model Plaid. Táto trojica motorov v najvýkonnejšej verzii modelu Plaid ponúka výkon viac než 800 kW a zrýchlenie z 0 – 100 za menej ako 2,1 sekundy. Musk tiež potvrdil, že Roadster bude mať približne rovnaké zrýchlenie, ale zvýši sa jeho maximálna rýchlosť. Tesla Roadster by tak mala zvládnuť šprint na štvrť míle za 8,8 sekundy. Batéria ponúkne kapacitu 200 kWh, ktorá je takmer dvakrát väčšia, ako akákoľvek iná batéria pre súčasné elektromobily. Táto kapacita by mohla ponúknuť dojazd vyše 900 kilometrov na jedno nabitie

Tesla Roadster

Nová technológia batérií 

Ako však Tesla dosiahne takýto dojazd na jedno nabitie poriadne nevysvetlila, aj keď minulý rok usporiadala konferenciu, na ktorej načrtla plánovaný prechod od tradičných valcových článkov k dizajnovo náročnejším. Nové batérie by tak mali môcť akumulovať viac elektriny pri zachovaní rovnakých rozmerov a dokonca s ešte lacnejšou výrobou. Napriek silnému zameraniu na dynamické parametre by model Roadster mal byť stále praktickým dopravným prostriedkom so sedadlami 2 + 2 spolu s dostatočným úložným priestorom. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov