Nízka kvalita Tesly nezodpovedá jej prémiovej cene

Tesla je skôr technologická než konštrukčná firma. Jednoducho, špička v technológii, no pedantom na výrobu, kvalitu, spracovanie či materiály rozhodne nie je. Už od začiatku bojuje s podpriemernou kvalitou dielenského spracovania či spoľahlivosťou. Fanúšikovia i zákazníci hlásia problémy zlej kvality a nepresnosti výroby, ktoré by ste u auta za niekoľko desiatok tisíc eur rozhodne nečakali.


Tesla model X stráca počas jazdy časti strechy

Široké škáry medzi dielmi karosérie, chyby laku, nelícujúce plastové časti nie sú všetko. Na internete sa objavili príspevky majiteľov Tesly model X, ktoré si zaslúžia pozornosť:
 

tesla-quality-issues

„Takže toto sa stalo včera, keď som šiel autom domov. Na diaľnici som si všimol / počul, ako niečo letí okolo môjho auta. Toto som si všimol až dnes ráno.“  Mnoho majiteľom tento problém vozidla opravili v záruke, avšak nie každý mal takéto šťastie. Niektorí majitelia tvrdia, že sa pokúsili o opravu tejto časti vozidla v záruke, ale ich servisné stredisko Tesla uviedlo, že išlo o „bežné opotrebenie“. 


Umiestnenie v prieskume spoľahlivosti

JD Power zverejnil každoročnú štúdiu kvality, ktorá pre spoločnosť Tesla neprináša dobré správy. Umiestnila sa na poslednom mieste medzi 32 automobilovými značkami. Ale ako v dnešnej dobe, aj tu platí, že trochu nadhľadu a jasného myslenia na je mieste. Tesla Motors nebola oficiálne zaradená do štúdie JD Power. Ako teda riadne poznamenali predstavitelia spoločnosti, problémy na 100 vozidiel podľa prieskumu neosadili Teslu na posledné miesto  oficiálne

Zdá sa však, že veľa majiteľov a fanúšikov sa výsledkami štúdii a problémami príliš nezaoberá a naďalej Teslu milujú. Žiadne iné auto sa totiž nemôže porovnávať akceleráciou, jazdným zážitkom či priestorom pre cestujúcich. Avšak každá minca má dve strany. Teslu čaká ešte veľa práce, aby napravila veci, ktoré majú iní výrobcovia už dávno za sebou. V porovnaní s dlhoročnými skúsenosťami kvality konkurencie má čo doháňať a zatiaľ to vyzerá tak, že tejto oblasti sa príliš nevenujú...

Závažné problémy s kvalitou
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov
VNÍMATE NIŽŠIU KVALITU TESIEL AKO PROBLÉM?
 • Jednoznačne áno ( 87% )

   

 • Skôr áno ( 3% )

   

 • Je mi to jedno ( 4% )

   

 • Nie, Tesla robí kvalitu ( 5% )

   

Odpovedalo 91 ľudí