Mondeo s hybridnou pohonnou jednotkou bolo do modernizácie Mk5 dostupné len vo verzii sedan. Po modernizácii sa tento pohon dostal aj pod karosériu kombi. Niet preto divu, že sa zvýšil aj záujem o tento motor.

Ford dodáva, že hybridné Mondeo dnes v Európe tvorí jednu tretinu všetkých objednaných áut. Za prvých 7 mesiacov tohto roka dokonca stúpla popularita hybridu vo Veľkej Británii o 50 %, v Taliansku o 40 %. Tam si hybrid zvolilo až 75 % všetkých zákazníkov, ktorí kupovali nové Mondeo.

Ford to rozhodne za vás

Automobilka, žiaľ, nedodala, kedy presne plánuje obmezdiť predaj čisto zážihových verzií. Podľa nich je hybridné Mondeo výhodné pre zákazníkov jazdiacich do 20 tisíc km ročne, nad to sa zas oplatí diesel a na benzín už miesto nezostáva.

Čo si o podobnom kroku myslíte vy? Je to správne rozhodnutie, že automobilky okliešťujú ponuku verzií s ich odôvodnením, čo sa nám zákazníkom viac oplatí? Nemali by skôr viesť diskusie a osvetu pre zákazníkov, aby im odporučili pohonnú jednotku namiesto ich núteného oklieštenia? Vyjadrite sa v diskusii.

Zdroj: Ford TS