Honda Civic Sport

Civic s novým zadným nárazníkom a LED svetlami, verzii Sport doprajú spojler vo farbe karosérie

Na prvý pohľad si všimneme nové predné svetlá, do ktorých integrovali aj denné svietenie. Pre Civic aj Civic Tourer pripravili nový predný nárazník. Hatchbacku navyše doprajú aj LED zadné svetlá a nový zadný nárazník, prahy a spojler.

Predný nárazník Hondy Civic Sport evokuje Civic Type-R zníženou mriežkou.

Menili aj interiér. Na sedadlách použili nové textílie a prešívanie hlavovej opierky. Zmenili obloženie dverí i ovládacieho panelu. Pridali informačný systém Honda Connect so základnými funkciami: : AM/FM, DAB a internetové rádio, pripojenie Bluetooth, pripojenie na internet, satelitná navigácia (voliteľná výbava) a zadná parkovacia kamera.

Honda Civic Sport

Interiér s informačným systémom Honda Connect

Honda do štandardnej výbavy Civica zakomponuje systém aktívneho brzdenia v mestskej premávke, City-Brake Active (CTBA). CTBA využíva radarovú technológiu, ktorou sníma dianie pred autom a v prípade nebezpečenstva zrážky aktivuje brzdy. Honda tým chce predchádzať nehodám a zmierniť ich dopad v rýchlostiach do 30 km/h.

Honda Civic Sport

Pre Hondu Civic Sport vyrobia 17-palcové disky so špeciálnym dizajnom

Automobilka obohatí ponuku Civica o výbavu Sport. Ako základ použijú hatchback s 1,6 litrovým dieslom s výkonom 120 k alebo 1,8 litrový benzínový motor s výkonom 142 k. Do výbavy zahrnú zadný spojler vo farbe karosérie, či 17-palcové disky so špeciálnym dizajnom určeným len pre verziu Sport. Civic Sport preberie aj črty z Hondy Civic Type-R v podobe predného nárazníka so zníženou mriežkou a čierneho strešného lemovania kabíny.

Zdroj: tlačová správa