Práve Mulsanne stelesňuje štýl Bentley a luxus aristokratických limuzín najviac zo všetkých. Auto, ktoré neohúri driftovaním alebo aktívnou aerodynamikou, ale pohodlím cestovania a luxusom. Zmeny pre rok 2012 sa dotýkajú najmä interiéru a pôžitku z cestovania. To vám má spríjemniť, napríklad, i multimediálny systém so 60GB hard diskom, ktorý obsahuje satelitnú navigáciu, telefón, Bluetooth a uloženie osobných dát. Na vrchole palubnej dosky tróni osem palcový displej, ktorý je možné ukryť. Pod ním, nižšie na stredovom paneli, je vysúvateľný panel s koncovkami pripojení pre iPod, USB, mini USB alebo 3,5 mm aux. Audio systém je v tomto aute viac než slušný. Zaujme štrnástimi reproduktormi, meničom pre 6 CD alebo výkonom 2200 wattov. Car hifi maníci zbystria pozornosť, je to totiž prvý sériovo dodávaná konfigurácia.

Interiér ako si od Bentley predstavujeme

Interiér ako si od Bentley predstavujeme

Odomykanie auta je samozrejme bezkľúčové. Voz vás dokáže identifikovať, a tak je možné prednastaviť podľa predstáv vodiča veľa vecí. Automaticky sa podľa vášho zvyku nastaví telefónny adresár, rádiové stanice, sedadlo (vrátane masážneho módu a klímy) a tuhosť volantu. Ide až do takých detailov ako napríklad stiahnutie zácloniek bočných a zadného okna. Výroba interiéru trvá 90 hodín, a vyrábaný je samozrejme z najkvalitnejšieho dreva a kože. Použitá je ale i oceľ či sklo.

Zadné sedadlá. Vlastne fotely

Zadné sedadlá. Vlastne fotely

Bentley je možno menej pompézny ako Rolls Royce, ale aspoň nemá plastové kľúčky dverí...

Z hľadiska mechaniky nebude sklamaný asi nik. Pojazdnú obývačku poháňa 6,75-litrový motor V8. Z takého objemu možno 505 koní neznie ako veľa, krútiaci moment 1 018 Nm to viac než dovažuje. So svižnou jazdou si poradí osem stupňová automatická prevodovka s pádlami pod volantom, prvý raz v Mulsanne. Pohodlie jazdy má na starosť vzduchové pruženie, dostatočne mäkké pri pomalej jazde, a následne pritvrdené pri vyšších rýchlostiach. Kolesá? Sériovo 20", o palec väčšie sú vo voliteľnej výbave.

Bentley Mulsanne

Krásavec vo fraku

Bentley sa modelom Mulsanne snaží utrhnúť z koláča svojim konkurentom, najmä Rolls Royce Phantom, pretože Maybach sa ostatné dva roky pre nezáujem prakticky nepredáva. Niektorí by ako konkurenta rátali i Aston Martin Rapide. Aston je ale pre zákazníkov, ktorí obetujú priestor v kabíne na úkor neskonalej elegancie z vonku.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 20 obrázkov