KIA Motors Slovakia je najatraktivnejsi zamestnavatel v Zilinskom kraji

Ukazuje sa, že manažment KIA Motors Slovakia o svojich zamestnancoch vie tie dôležité veci. Minulý rok sa zamestnancom narodilo 223 detí a svadbu uzavrelo 113 ľudí. Celkovo vyplatili príspevky na svadbu a narodenie dieťaťa viac ako 80 000 eur.

Viacero finančných bonusov

Okrem základnej mzdy majú zamestnanci po odpracovaní jedného roka nárok na variabilnú zložku mzdy, polročné finančné bonusy – letný bonus vo výške 55 % zo základnej mzdy a vianočný bonus vo výške 50 až 80 % základnej mzdy v závislosti od dĺžky pracovného pomeru. “Počas roka sú zamestnancom vyplácané 1/4-ročné motivačné bonusy vo výške 30% základnej mzdy, ako aj koncoročný bonus za dosiahnutie výrobného cieľa, ktorý minulý rok dosiahol 763 eur,” dodal hovorca.

Zamestnanci môžu využívať aj príspevky zo Sociálneho fondu. “Spoločnosť Kia poskytla v roku 2015 zamestnancom prostredníctvom fondu príspevok na stravu v hodnote viac ako 340.000 eur. Minulý rok sa zamestnancom narodilo 223 detí a svadbu uzavrelo 113 ľudí. Celkovo im vyplatili príspevky na svadbu a narodenie dieťaťa vo výške viac ako 80.000 eur. Od roku 2015 je novinkou aj príspevok na školské potreby pre prvákov základných a stredných škôl vo výške 50 eur. Zamestnanci môžu využiť i jednorazový finančný príspevok v prípade mimoriadnej udalosti, akými sú napríklad ekologická katastrofa či sociálna situácia,” uzatvoril hovorca.

V celoslovenskom hodnotení Najzamestnávateľ 2015 obsadila spoločnosť KIA spomedzi 87 zúčastnených firiem 9. priečku a v kategórii Priemyselná výroba a stavebníctvo skončila na druhom mieste. V tohtoročnej ankete, vyhlasovanej spoločnosťou Profesia, hlasovalo viac ako 10.000 respondentov.