To je on, posledný kus Lexus LFA tesne pred odovzdaním

To je on, posledný kus Lexus LFA tesne pred odovzdaním

V Európe sa predalo celkom 40 vozidiel LFA (z celkovo 500 postavených), vrátane štyroch kusov v úprave Nürburgring Package. Prvé vozidlo bolo odovzdané vo februári 2011. Podržte sa, pretože z Európy pochádza vôbec jediný zákazník na svete, ktorý si zakúpil hneď 3 vozidlá LFA, asi pre prípad, keď nevie aká farba sa mu hodí k obleku do práce... ďalší dvaja zákazníci si objednali druhý kus hneď potom, čo si prevzali prvé.

Najväčší záujem v rámci Európy bol zaznamenaný u zákazníkov z Nemecka (predalo sa tu 15 kusov), Švajčiarsko (6), Veľká Británia (5), Holandsko (4) a Francúzsko (3). Údajne sa jeden kus predal aj u nás a v ČR. Tak uvidíme, či ho stretneme na jazdách pre verejnosť na Slovakia Ringu.

A čo farby, ktoré boli v prípade LFA najoblúbenejšie? V Európe to bola jednoznačne biela (predaných 7 vozidiel v žiarivo bielej a 7 vozidiel v perleťovo bielej); za ňou nasleduje čierna (5 vozidiel) a perleťovo červená (4 vozidlá). Pre perleťovo modrý odtieň laku sa rozhodli dvaja zákazníci a ďalší dvaja zvolili perleťovo žltú farbu. Neviem ako vy, ale ja by som jednoznačne bral bielu, sedí mi k môjmu letnému saku :)