Premýšľate nad elektromobilom, ale zakaždým vás odradí jeho cena? Nedivíme sa vám. Tá zohráva pri rozhodovaní často kľúčovú úlohu. Máte skrátka stanovený rozpočet, batériové auto sa do neho nevojde a tým to hasne. Máme však práve pre vás celkom dobré správy. Zdá sa, že to pochopili aj automobilky a v poslednej dobe sa pripájajú k pretekom v príprave menších a cenovo dostupnejších elektromobilov.

Príchod auta s elektrickým pohonom a cenovkou 20 tisíc eur najnovšie potvrdil Hyundai. Stalo sa tak konkrétne tento týždeň na kongrese v Prahe, ktorého sa za kórejský koncern zúčastnil Andreas-Christoph Hofmann, marketingový riaditeľ značky zodpovedný za Európu. Hofmann zdôraznil ambíciu priniesť na trh elektromobil, ktorí si zákazníci budú môcť kúpiť za uvedenú čiastku, odvolávajúc sa pritom na psychologickú hranicu v mysliach zákazníkov, píše portál FutureZone.

Európske regulácie a pokuty tlačia výrobcov k elektrifikácii, takže oznámenie automobilky a jej úsilie v tomto smere sa dá čítať ako jasná snaha udržať si trhový podiel naprieč starým kontinentom. Podľa slov Hofmanna by novinka mala zároveň nahradiť Hyundai i10, teda najmenší model značky, ktorý ale dnes stojí 10 500 eur.

Nový elektromobil má nahradiť najmenší Hyundai i10.

Termín príchodu? Zatiaľ neznámy

Ako naznačil Hofmann, príprava nového auta ešte nejaký čas potrvá. Novinku by sme preto určite nemali očakávať v najbližších mesiacoch. Prispieva k tomu aj výzva pre Hyundai, ktorú obdobné auto prináša. Automobilka potrebuje udržať nový elektrický model v čiernych číslach, zatiaľ čo autá v tomto segmente prinášajú automobilkám prirodzene nižšie marže v porovnaní s vyššími triedami. Otázkou tak samozrejme zostáva, do akej miery sa musia zákazníci pripraviť na kompromisy z hľadiska výbavy či dojazdu. To všetko ostáva zahalené rúškom tajomstva, rovnako ako mnoho ďalších informácií o aute.

Dôležitou informáciou, ktorá môže potešiť aj istý počet slovenských zákazníkov, je očakávaná dostupnosť nového elektromobilu z dielní Hyundai. Obdobný menší model, teda Dacia Spring, sa v EÚ predáva celkom slušne, takže toto rozhodnutie nie je prekvapením.

zdroj: FutureZone.at