Doprajte autám raz za čas dôkladné vyčistenie interiéru aj exteriéru. V čistom aute sa budete cítiť lepšie.  

Desiatky autičkárov sa stará o autá sami. Či už v garáži, alebo na samoobslužnej umyvárke. Vo videu sú spomenuté niektoré bežne dostupne značky u nás, respektíve v Británii. Neplatí, že všetky značky majú všetko kvalitné. Veci si treba odskúšať na vlastnom aute. Inak sa môže správať leštiaca pasta na tmavom laku a inak na svetlom. A takých odlišností je habadej. Sám som tým pri svojich autách prešiel, a viem, čo a od koho kúpiť.

Video začína klasicky. Otec odchádza z domu a zakáže synovi používať jeho zánovné auto. Samozrejme, mladík neposlúchne. A vydá sa na cestu plnú dobrodružstiev. Auto potom vyzerá ako z maštale... Ako ho dať rýchlo dokopy, kým sa vráti otec? S dobrou autokozmetikou by to mala byť hračka. Ale za hodinu?! Na kvalitný výsledok určite treba viac času. Ale je to vtipná reklama.

KV detail ručná autoumyváreň

Ak si auto umývate ručne, v žiadnom prípade nepoužívajte kuchynské, či dielenské saponáty. Autošampón (ideálne PH neutrálny) s obsahom vosku nie je na trhu náhodou. Nie všetko čo urobí penu je vhodné na umývanie.

Jar a Pur sú pre lak pohromou

Mnoho ľudí stále umýva auta svoje auto jarou, alebo purom. To je pre lak karosérie hotová katastrofa. Auto si zaslúži trochu viac. Lepšie autošampóny obsahujú látky, ktoré chránia karosériu. Ak raz za čas po umytí auto navoskujete, iste neoľutujete. Kvalitné vosky ochránia lak pre UV žiarením a blednutím farby, pred vtáčincami, či popadaným bobuľovými plodmi a hlavne zásadne uľahčia následné umytie. Pre základné umytie dobre navoskovaného auta často stačí tlakové opláchnutie. Špina vďaka mastnej karosérii ide z karosérie ľahšie dole. Po navoskovaní lak karosérie ožije. Na ako dlho, to závisí hlavne od kvality a vrstvy naneseného vosku.

Produkty jedného výrobcu, ktoré sú TOP na karosériu, nemusia byť dobré v interiéri. V spolupráci s odborníkmi z ručnej autoumyvárky KV detail vám už druhý rok prinášame seriál dobrých rád a tipov ako sa o svoje auto správne starať. Nájdete ich všetky spoločne na nasledovnom odkaze: KVdetail.TopSpeed.sk

KV detail ručná autoumyváreň

Ak sa vám nechce auto voskovať, doprajte mu aspoň pastu s obsahom vosku. Je to veľmi vítaná ochrana laku karosérie pred slnkom aj špinou.