Oplatí sa tankovať v Maďarsku? Jednoznačne! Rozdiel na liter je až 20 centov

Maďarská vláda zmrazila cenu benzínu i nafty. Stanovili maximálnu cenu účinnosťou od pondelka 15.11.2021. Určili, že maximálna štátom povolená cena paliva 480 forintov za liter bude v celej krajine na rovnakej úrovni. To pre Maďarov predstavuje dokonca zníženie, keďže ceny paliva boli v prvej polovici novembra v priemere na úrovni 506 forintov za liter benzínu a 512 forintov za liter nafty. To sú v prepočte na euro veľmi zaujímavé ceny aj pre Slovákov. Pri aktuálnom kurze 367 forintov za 1 € je zastropovaná cena v Maďarsku v prepočte 1,31 €. To je až o 20 centov na liter menej ako je pár týždňov na Slovensku.

480 forintov za liter je v prepočte veľmi zaujímavé aj pre Slovákov. Pri kurze 367 forintov za 1 € je zastropovaná cena v Maďarsku v prepočte 1,31 € za liter paliva. To je aj o 20 centov menej ako na Slovensku.

Za porušenie nariadenia vlády čerpacím staniciam dajú veľké pokuty až zatvorenie!

Cenový strop bude v platnosti 3 mesiace, teda do 15. februára 2022. Potom ho vláda opäť posúdi, povedal predseda úradu maďarskej vlády Gerlegy Gulyás. Čerpacie stanice, ktoré si budú účtovať za pohonné látky viac, ako je maximálna povolená cena, by mohli byť nie len pokutované sumami v prepočte od niekoľko stoviek až po tisíce eur, ale dokonca aj zatvorené, dodal šéf úradu maďarskej vlády.

Nariadenie vlády spôsobilo pokles cien akcií Maďarskej rafinérskej spoločnosti MOL

MOL stratil na cene akcií

Priemerné ceny benzínu a nafty v Maďarsku sú o viac ako 50 percent vyššie ako v rovnakom období pred rokom. Hodnota akcií maďarskej ropnej a plynárenskej skupiny MOL po oznámení o regulácii cien pohonných látok klesla o viac ako 6 %. Neskôr akcie MOL-u časť strát okresali a oproti predchádzajúcemu dňu boli nižšie o približne štyri percentá.

BUDEŠ NAJBLIŽŠIE 3 MESIACE TANKOVAŤ V MAĎARSKU?
 • Nie, mám to veľmi ďaleko ( 29% )

   

 • Zvažujem to, cena je to veľmi lákavá ( 32% )

   

 • Určite áno ( 31% )

   

 • Tankujem v Maďarsku dlhodobo ( 8% )

   

Odpovedalo 287 ľudí