Spustenie programu ohlásili v roku 2019 a ako prví využili nové diely majitelia klasických športových áut Supra A70, Supra A80 a ikonický model 2000GT. Program sa ukázal natoľko úspešný, že každých pár mesiacov sa rozšíri nielen sortiment dostupných náhradných dielov, ale aj počet áut, ktorých sa týka. Od roku 2022 to bude 6 áut so športovým a terénnym rodokmeňom.

Pre model Supra A70, ktorý bol v ponuke v rokoch 1986-1993, sa vyrobí viac ako 10 nových náhradných dielov vrátane katalyzátora a lanka ručnej brzdy. Už predtým majitelia mohli získať až 42 rôznych prvkov, vrátane emblémov a dokonca aj kľučiek dverí. Majitelia ikonickej Supry A80 z prelomu storočí si doteraz mohli objednávať okrem iných dielov aj nárazníky, kľučky dverí a svetlomety. V tomto roku to budú komponenty predného zavesenia kolies.

Majitelia automobilu modelu 2000GT, ktorý hral v bondovke Žiješ len dvakrát, si budú môcť objednať ďalšie komponenty spojky a prevodovky. To je obzvlášť dôležité, pretože auto vyrábali pred viac ako 50 rokmi a v malom počte exemplárov. Kvalitné náhradné diely sú kľúčom k udržaniu takýchto skvostov. 

Ikonou Toyoty v 80. rokoch bola aj Corolla AE86 s karosériami Levin a Sprinter Truneo. Športové auto sa zúčastňovalo rally a pretekov a v tom čase bolo jedným z prvých áut využívaných na driftovanie. Preto Toyota v novembri 2021 v rámci programu GR Heritage Parts obnovila výrobu prvých dielov. Teraz pribudne ešte viac prvkov, napríklad náhradné diely prevodovky.

Diely pre Land Cruiser 40 si vybrali majitelia

Model Toyota Land Cruiser je už desaťročia synonymom spoľahlivosti. Automobil debutoval v roku 1960 a vyrábali ho 24 rokov. Auto bolo dostupné v mnohých karosárskych verziách, s rôznymi motormi  a rázvorom. Od 60. rokov to bolo jedno z najpopulárnejších áut v Južnej Amerike. Land Cruiser 40 si získal kultový status vďaka úžasným terénnym schopnostiam, variabilnému využitiu, ale aj výraznému vzhľadu. V mnohých častiach sveta tieto autá jazdia dodnes. Vysoko si ich cenia  aj zberatelia klasických áut. 

V minulom roku sa Toyota obrátila na majiteľov Land Cruiserov s otázkou, aké diely potrebujú najviac. Po zozbieraní reakcií z celého sveta bolo pripravených viac ako 30 prvkov, ktoré budú dostupné v predaji. V prípade Land Cruisera sa pozornosť sústredila na náhradné diely, ktoré rozšíria funkčnosť auta, ako sú komponenty motora, pohonného ústrojenstva, brzdy a riadenia, ale aj také prozaické diely, ako je lampa osvetlenia ŠPZ. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov