Nové Quattroporte má naozaj pekné tvary. Prednej časti dominujú dynamické línie a veľká maska chladiča. Od predných blatníkov sa tiahne línia, ktorá končí až vzadu na koncových svetlách. Zadok podľa mňa zaujme menej, no aj tam dizajnéri odviedli dobrý kus práce. Maserati síce neprinieslo žiadne šokujúce nové línie, aj napriek tomu vyzerá výborne.

V porovnaní s predchádzajúcou verziou je interiér oveľa luxusnejší. Výrobca našťastie zachoval aspoň časť športového nádychu.

Quattroporte v doslovnom preklade z taliančiny znamená štyri dvere. Maserati predstavilo prvú generáciu tohto sedanu v roku 1963. V Detroite bude mať svetovú premiéru už šiesta generácia.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

O technike vieme veľmi málo. Motory vyvinulo Maserati spolu s Ferrari. Zatiaľ je isté len to, že pod kapotu príde agregát V8 s výkonom 390 kW (530 k). Očakávam, že automobilka zaradí do ponuky aj diesel a menší preplňovaný šesťvalec.

Neznáme sú aj rozmery. Zákulisné informácie hovoria o tom, že Quattroporte bude o pár centimetrov dlhšie, ako jeho predchodca. Vďaka využitiu vysoko pevnostnej ocele sedan schudne možno až 150 kg. O ďalšej výbave a technike si už naozaj nedovolím ani špekulovať.

Šiesta generácia bude mať premiéru v januári na autosalóne v Detroite. Maserati zverejní všetky informácie krátko pred týmto podujatím. Jaguar, Mercedes, BMW, Audi alebo Porsche majú na poli luxusných sedanov nového konkurenta.

Zdroj: worldcarfans.com, auto.cz

Prečítajte si aj: Maserati GranCabrio MC je len začiatok ofenzívy