Na novinku už nebudeme čakať príliš dlho, nakoľko svetová premiéra je naplánovaná na 16. februára 2021. Arturu sa však podarilo zachytiť ešte počas testov v priebehu minulého roka. Napriek tomu, že je auto „zabalené“ do kamuflážneho polepu, dizajn je viac než zrejmý. Aj keď pôjde o kompletne nové auto, exteriér sa od dizajnu súčasných modelov nebude príliš odlišovať. Nebude teda vyčnievať z radu ako napríklad Senna, Speedtail či Elva, ktoré si s inými McLarenmi nepomýlite. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Plug-in hybrid

Najväčšia zmena však príde pod zvodným obalom superšportu. Artura totiž dostane kompletne novú hybridnú pohonnú jednotku. Tá skombinuje dvomi turbami preplňovaný motor V6 s elektromotorom, pričom hnacia sila bude smerovať len na zadné kolesá. Šušká sa, že kombinovaný výkon by mohol dosiahnuť až 600 koní, čo by bol zhruba 30-koňový nárast oproti 570S. Artura bude plug-in hybrid, pričom len na elektrinu by mala prejsť okolo 32 km. Prítomnosť batérii tak bude nepochybne znamenať väčšiu hmotnosť. McLaren však chcel nárast hmotnosti čo najviac zredukovať a tak pre Arturu vyvinuli novú platformu s názvom McLaren Carbon Lightweight Architecture (MCLA). Prírastok hmotnosti oproti modelu 570S sa tak odhaduje len na 20 až 30 kg. 

Artura tak odštartuje novú éru McLarenov, ktoré sa budú uberať cestou elektrifikácie. Nateraz je nejasné, či sa bude cena pohybovať na úrovni 570S, no McLaren sľubuje, že Artura ponúkne extrémnu silu, elektrifikáciu a závodne vyladenú agilitu, ktorá dodá jedinečne intenzívny zážitok. Viac sa dozvieme už o niekoľko dní počas svetovej premiéry (16.2.2021).

Zdroj, foto: Motor1