Koniec spaľovacích motorov však v McLarene nepríde zo dňa na deň. Šéf automobilky, Mike Flewitt, prezradil novinárom z Financial Times, že spaľovacie motory budú vyvíjať do roku 2030, pričom predávať ich budú do roku 2035. Po tomto roku však očakáva plný prechod na elektrický pohon, a to aj u iných automobiliek. Skôr ako v roku 2035 však podľa slov Flewitta elektromobil nepredstavia. 

Odteraz už len hybridy

Najbližších 10 rokov sa chce McLaren zameriavať na hybridné pohonné jednotky, pričom každý nový model má byť od budúceho roka elektrifikovaný. Nové autá majú byť postavené na novej architektúre a ich súčasťou bude aj nabíjateľná batéria, ktorá ponúkne dojazd okolo 30 km. Nové McLareny tak budú plug-in hybridy. Doteraz táto automobilka predstavila 2 hybridy a to člena „svätej trojice“ McLaren P1 a model Speedtail. Všetky ostatné modely boli a sú len so spaľovacím motorom. Nové modely budú mať zároveň najväčší podiel súčiastok (až 60 %) od domácich dodávateľov spomedzi všetkých britských výrobcov vozidiel.  

McLaren P1

Rozhodnutie McLarenu uberať sa smerom elektrifikácie je veľmi zvláštne aj s ohľadom na fakt, že ich k tomu priamo nenútia emisné normy EÚ. Automobilka totiž spadá do kategórie malých výrobcov, takže sa ich netýka hodnota 95g CO2/km. Je to však veľká škoda, že obľúbený výrobca superšportov ako je McLaren dáva zbohom spaľovacím motorom. Možno to prinesie viac zákazníkov pre Ferrari, ktoré sa o prechode svojich áut na elektrický pohon zatiaľ nevyjadruje.