Nové C Coupé dostane od zbytku rodiny C štylistickú  nezávislosť. Šéf dizajnu Mercedes-Benz Gorden Wagener tvrdí, že príblížia auto viac ku konkurencií BMW 4 a Audi A5. Podľa šéfa dizajnu bude nové C Coupé rozdielne oproti ostatným C produktom hlavne v zadnej časti. Štylisticky má veľmi primonínať S Coupé. Nové Cabrio triedy C bude tiež viac dizajnovo vychádzať z Coupe, bude mať tradičnú plátenú skladaciu strechu. Predstavia ho prekvapivo až na jeseň, na Parížskej Motor Show 2016.

2015 Mercedes C Coupe

Tak ako sa trieda C sedan veľmi podobá na limuzínu S, bude sa C Coupé veľmi ponášať na S Coupé. Netrénované oko si tie autá bude veľmi často mýliť.

Nové C Coupe bude ponúkať rovnaké 4 a 6 valcové benzínové a 4 valcové dieselové motory ako C Sedan. Do ponuky pribudne úplne nový C450 Sport Coupe, ktorého pohonná jednotka bude 3.0 litrový V6 biturbo benzínový motor s výkonom 370 k. Na stovku zrýchli pod 5 sekúnd. Mercedes tiež plánuje ponúknuť v novom C Coupe hybridný systém, kombináciu benzínového 4-valca a elektromotora, ktorý bude schopný dosiahnuť po meste čisto na elektrický pohon 30 km.

Chýbať nebude ani AMG verzia

Kráľom v ponuke pre C Coupe bude, samozrejme, C63 AMG. Získa už známy 4.0 litrový V8 turbo benzínový motor známy z typu AMG GT. V základnom prevedení bude dosahovať 475 k a vo verzii S 510 k. C63AMG bude v ponuke výhradné s pohonom zadnej nápravy a zrýchlenie z 0 na 100 km/h budu rovné 4 sekundy.

2016 Mercedes C Cabrio

Céčko bez pevnej strechy príde na jeseň 2016. Rozšíri ponuku triedy C na štvrtý karosársky model.

Vybrané modely C Coupe budú štandartne v ponuke s novou 9-G Tronic automatickou prevodovkou, zatiaľ kým ostatné modely dostanú vylepšenú 7G Tronic. V najslabších motoroch budú k dispozícií aj manuálne prevodovky. Okrem verzie C450 Sport kde bude pohon oboch náprav 4MATIC sériovo dostanú aj ostatné motorizácie k dispozícií za príplatok  pohon 4MATIC, vrátane verzií C200, C220d, C250d a tiež C400 Coupe.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Rovnako ako majú v ponuke C Sedan a C Combi verzie, aj pri Coupe a Cabriolete budú mať zákazníci na výber medzi dvoma rozdielnými systémami podvozku. Štandartne bude C k dispozícií s bežnými pružinami a tlmičmi, za príplatok je možné získať AirMatic so vzduchovými tlmičmi.