Ešte včera sa mohlo zdať všetko jasné. Piatym typom značky Mini mal byť podľa našich britských kolegov retro roadster založený na koncepte Superleggera. Peter Schwarzenbauer, šéf Mini, však správu dementoval. „Nemôžem zatiaľ potvrdiť produkciu roadsteru.“

Mini má novú stratégiu. Chce robiť autá kvalitnejšie. Predstavitelia značky sa preto rozhodli obmedziť počet typov v ponuke, aby mohli jednotlivým modelom venovať viac času. Mini pre jednotlivé typy používa analógiu „superhrdinov“. Spolu ich má byť päť. No, zatiaľ poznáme len štyroch "superhrdinov“. 


1.       3-dverový Mini hatchback

2.       5-dverový Mini hatchback

3.       Mini Countryman

4.       Mini Clubman

Ktorý bude ďalší? Piaty typ by mal podľa vyjadrení predstaviteľov značky tvoriť vrchol ponuky. Mal by vziať na seba úlohu auta, ktoré vytvára imidž celej značke.

Mini Superleggera

Ostrý roadster bez kompromisov by mnohých potešil. Osud Superleggery však ostáva zatiaľ veľkou neznámou.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Ešte včera sa mohlo zdať všetko jasné. Piatym typom značky Mini mal byť podľa našich britských kolegov retro roadster založený na koncepte Superleggera. Peter Schwarzenbauer, šéf Mini, však správu dementoval. „Nemôžem zatiaľ potvrdiť produkciu roadsteru.“ Podľa všetkého je však veľkým fanúšikom Superleggery a sám by ju rád videl vo výrobe. Na stole je podľa Schwarezenbauera aj iné auto. Je ním úplne nový malý model, ten by mal vychádzať z konceptu Mini Rocketman. Malý model by mal tvoriť základ ponuky a rozmermi by mal byť naozaj „Mini“. Šéf Mini však nie je veľkým fanúšikom tejto myšlienky a myslí si, že pre menšie auto v ponuke značky nie je priestor.

Mini Rocketman

Koncept Mini Rocketman je návrat ku koreňom britskej značky. Uvidíme opäť Mini MINI?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Na druhú stranu, malý typ by mohol značku priblížiť k jej korenom. Súčasný Mini hatchback je skôr už MIDI a s tým pôvodným z roku 1959 má spoločný snáď už len dizajn a štyri kolesá... Mnohí fanúšikovia by sa teda malému Mini určite potešili.

Aké Mini by ste videli radšej vy? Roadster Superleggera alebo malé MINI?

Zdroj: autoblog, carmagazine