Najzaujímavejšou verziou je plug-in hybridný Cooper S E Countryman All4. Elektromotor s výkonom 65 kW (88 k) odovzdáva svoju silu zadnej náprave pomocou jednostupňovej prevodovky. Benzínový 3-valec s výkonom 100 kW (136 k) dodáva cez 6-stupňovú automatickú prevodovku Steptronic krútiaci moment predným kolesám.
MINI Countryman 2. generácie

MINI Countryman 2. generácie narástlo na 4313 mm.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Countryman je hit

Novodobý Countryman má pramálo spoločné s predchodcom zo 60. rokov, ale záleží na tom?  Pre biznis sú dôležité predaje a MINI zasiahlo s malým štýlovým crossoverom do čierneho. Z prvej generácie predalo viac ako 540 000 kusov!


Pre novinku sú charakteristické krátke previsy, zvýraznené blatníky a opticky zväčšená šírka. „Nové MINI Countryman podstatne vyrástlo. Aj napriek tomu sa nám ale podarilo zachovať typické proporcie MINI,” hovorí Julius Schluppkotten, projektový manažér MINI Countryman. Evolučným vývojom prešlo viacero dizajnových prvkov, napríklad strecha pripomínajúca prilbu, vertikálne orientované zadné svetlá, šesťuholníková maska chladiča, či predné svetlomety. K dispozícii sú disky s veľkosťou 16“ až 19“.

Countryman 2. generácie je o 20 centimetrov dlhší ako predchodca a približne o tri centimetre širší. Celková dĺžka je 4313 mm, šírka 1821 mm a výška 1557 mm. Rázvor narástol o 75 mm na 2670 mm. Vďaka nafúknutiu karosérie je teraz viac miesta v kabíne. Okrem vnútornej šírky interiéru je vo vozidle aj viac priestoru na nohy. Crossover ponúka aj veľmi slušnú variabilitu. Zadné sedadlá sú posuvné v pozdĺžnom smere o 13 cm a dokonca je možné meniť aj sklon operadla. Pri posunutých sedadlách je objem batožinového priestoru 450 litrov. Po sklopení sedadiel, ktoré sa sklápajú v pomere 40:20:40, až 1309 litrov. Za príplatok je možné otvárať piate dvere bezdotykovo. „Riešenie vnútorného priestoru dokazuje, že nové MINI Countryman je vhodné aj ako prvý automobil v rodine. Výrazne sme zvýšili aj kvalitu interiéru,” dodáva Schluppkotten.

MINI Countryman 2. generácie

Countryman ponúkne väčší priestor pre posádku aj batožinu a variabilný interiér. Vzadu je posúvateľná lavica a sklápanie sedadiel v pomere 40:20:40.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 18 obrázkov

Najvýkonnejší Countryman bude mať 224 k

MINI prichádza s piatimi motorizáciami. Základný benzínový Cooper má trojvalec 1,5 TwinPower Turbo s výkonom 100 kW (136 koní) a 220 Nm. Cooper S dostal štvorvalec s objemom 2,0 litra a výkonom 141 kW (192 koní) a 280 Nm. Populárnejší bude v našich končinách naftový model Cooper D s dvojlitrom s výkonom 110 kW (150 koní) a 330 Nm. Výkonnejšia verzia SD dostala z rovnakého objemu 140 kW (190 koní) a 400 Nm.


Najzaujímavejšou verziou je hybridný Cooper S E Countryman All4. Elektromotor s výkonom 65 kW (88 k) odovzdáva svoju silu zadnej náprave pomocou jednostupňovej prevodovky. Benzínový 3-valec s výkonom 100 kW (136 k) dodáva cez 6-stupňovú automatickú prevodovku Steptronic krútiaci moment predným kolesám. Celkový výkon auta je 165 kW (224 koní) a 385 Nm. Ide tak o najsilnejšiu verziu. BMW udáva čisto elektrický dojazd 40 km. Maximálna rýchlosť v elektro móde je 125 km/h.

MINI Countryman 2. generácie

Najvýkonnejším Countrymanom je plug-in hybridná verzia s elektro dojazdom 40 km.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

Okrem sériovo dodávanej 6-stupňovej manuálnej prevodovky je pre nové MINI Cooper Countryman v ponuke aj 6-stupňová prevodovka Steptronic. Pre nové MINI Cooper S Countryman a MINI Cooper D Countryman je k dispozícii aj 8-stupňová prevodovka Steptronic. Pohon všetkých kolies All4 je dostupný ku všetkým motorom. Systém pripája zadnú nápravu len v prípade potreby. A čo hmotnosť? Základná motorizácia Cooper váži 1497 kg. Cooper S ALL4 až 1646 kg.


Vpredu nájdeme nápravu typu McPherson a vzadu viacprvok. Za príplatok je možné objednať aj adaptívne tlmiče Dynamic Damper Control. Z jazdných režimov sú na výber SPORT, MID a GREEN.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Štandardne dodávaný systém varovania pred nárazom s funkciou brzdenia v meste (AEB) môžete rozšíriť o ďalšie prvky. Napríklad o Driving Assistant s aktívnym kamerovým systémom udržiavania rýchlosti, varovaním pred chodcami s funkciou brzdenia. K dispozícii je aj asistent diaľkových svetiel a funkcia čítania dopravných značiek. K tomu možno vybrať napríklad aj asistent parkovania, cúvaciu kameru, či Head-Up Displej.

Countryman 2. generácie príde do Európy vo februári 2017.