Prvá informácia, že Evo má dostať nástupcu ma samozrejme potešila. No keď som sa dozvedel, že to má byť SUV, tak som si povedal: „Svet sa asi zbláznil!“ Keby prišlo nové Evo s hybridnou technológiou, asi by sme si všetci trochu ponadávali, že kvôli batériám a elektromotorom bude zbytočne ťažká. No nahradiť rally legendu hybridom, a ešte k tomu s karosériou SUV? To je ako keby Porsche vyhlásilo, že 911tku nahradí Cayennom. No čo už, poďme sa teda pozrieť čo si pre nás v Japonsku pripravili.

Pripravované SUV má využívať technológie získané pri vývoji elektrického špeciálu Mitsubishi Miev Evolution III.

Produktový manažér Mitsubishi Kanenori Okamoto potvrdil, že s Evom XI sa už nepočíta: „Evo tak ako ho poznáme doteraz nebude ďalej existovať. Bude nahradené vysokovýkonným SUV, ktoré má byť jeho ideologickým nástupcom .“ Japonský výrobca sa zatiaľ nerozhodol, ktorý model bude tvoriť základ pre výkonné SUV. Nové SUV má využívať technológiu získanú pri vývoji elektrického špeciálu Mitsubishi Miev Evolution III na pretekoch Pikes Peak. Novinka tiež dostane systém S-AWC(Super All Wheel Control), teda pokročilý systém pohonu všetkých štyroch kolies, ktorý pochádza z modelu Evo X. Výkonové špecifikácie pripravovaného SUV zatiaľ nepoznáme. Okamoto tiež dodal, že výsledky výskumu získané na chystanom hybridnom SUV budú využívať pre ďalšie bežné modely Mitsubishi.

Lancer Evo získal svoju povesť medzi fanúšikmi hlavne vďaka veľkým úspechom na rally. To sa s pripravovaným autom nestane, pretože japonská značka s ním neplánuje vstúpiť do motoršportu. Podľa posledných vyjadrení plánujú v Tokyu svoje úsilie zamerať niekde inde a to na vývoj hybridnej technológie. 


Zdroj: autocar.co.uk