Nový dizajn vieme zatiaľ zhodnotiť len z prednej strany. Výrobca vydal jedinú fotografiu. Outlander dostal evidentne prepracovanú prednú masku. To znamená, že atraktívny „nos stíhačky (jet fighter)“, ktorý bol typickým poznávacím prvkom automobilov Mitsubishi odchádza do zabudnutia. Nové riešenie je menej nápadné a tlačí tretiu generáciu skôr do šedého priemeru. Vnútro Outlandera tvorí prepracovaný interiér, kde je miesto pre tri rady sedadiel.


Pohon tretej generácie bude spočiatku tvoriť dvojica úsporných motorov. Benzínový agregát MIVEC príde s objemom 2,0 litra. Dieselová pohonná jednotka DI-D MIVEC bude mať objem 2,2 litra. S motormi bude spolupracovať 6 stupňová manuálna prevodovka, ktorá bude výkon posielať na dve alebo všetky štyri kolesá. Bližšie informácie o jazdných výkonoch zatiaľ neboli zverejnené.

Tretia generácia Mitsubishi Outlander sa predstaví na autosalóne v Ženeve. Zlou správou je, že stráca svoju masku jet fighter.
Hybridný systém príde na trh až v roku 2013. Dojazd by mohol dosahovať okolo 800 km.

Hybridný systém príde na trh až v roku 2013. Dojazd by mohol dosahovať okolo 800 km.

Outlander vo vybraných stupňoch výbavy bude disponovať systémom Auto Stop & Go. Posádke a vodičovi nebude chýbať dvojzónová automatická klimatizácia, systém ekonomickej jazdy, strážca jazdného pruhu a iné. V roku 2013 sa dočkáme plug-in hybridnej verzie. Hybrid od Mitsubishi vznikne na základe skúseností s elektromobilmi. Výkon bude putovať na všetky kolesá. Hybridný koncept Mitsubishi PX-MiEV II dosahoval dojazd viac ako 800 km. Výrobca sľubuje podobný výkon aj pre tretiu generáciu Outlandera. Viac info sa dozvieme už o niekoľko dní zo Ženevy.