Pol milióna vyrobených kusov od uvedenia na trh v roku 2017 a pozícia číslo tri medzi najpredávanejšími modelmi Škody. To sú úspechy, ktoré zaväzujú a česká značka si preto nemôže dovoliť pri modernizácii pochybiť. Aj z tohto dôvodu facelift neprináša radikálny odklon od pôvodného dizajnu, ale skôr v maličkostiach mení detaily, ktoré vo výsledku pôsobia povedome a predsa sviežo.

Aby sme boli konkrétni, pozrite sa na predné svetlá. Tie boli aj doteraz rozdelené na celkovo štyri segmenty, po novom je však v hornej väčšej časti vytvorený schod, takže tvar svetla môže niekomu vzdialene pripomínať niektoré staršie modely BMW (napríklad 5 GT), akurát na škodovke budú hranatejšie.

Spoločne s prepracovanými prednými svetlami Karoq modelového roka 2022 dostane tiež novú šesťuholníkovú masku chladiča, ktorá sa v prípade niektorých modelov zaobíde bez chrómu, a aby bol obvyklý facelift kompletný, nebude chýbať ani predný nárazník.

Vpredu i vzadu LED

V podobnom duchu dizajnéri pod vedením šéfa štylistického oddelenia Olivera Stefaniho upravili tiež zadnú časť auta. Svetlá budú štíhlejšie, menej rozťahané po zadných blatníkoch a rovnako ako vpredu, aj tu budú tvorené výlučne diódami. V spodnej časti „prekopaného“ nárazníka sa objavia náznaky výfukových koncoviek podobné Škoda Kodiaq Sportline, nepredpokladáme ale, že by mohli byť funkčné.

Pokiaľ ide o zmeny pod kapotou alebo stredovým tunelom, škodovka príliš otvorená zatiaľ nebola. Netušíme preto, či prebehla aj nejaké revízia v ponuke motorov či úprave techniky troj a štvorvalcových preplňovaných motorov, na tieto informácie však dlho čakať nebudeme. Premiéra modernizovanej Škody Karoq prebehne už o dva týždne, presnejšie povedané 30. novembra.

zdroj: Škoda Auto