Počas apríla prebehli internetom uniknuté obrázky, ktoré zachytávali budúceho nositeľa ikonického mena Mustang. Okrem záberu z brožúry sa na verejnosť dostala aj reálna fotografia. Podľa amerických médií sa debut siedmej generácie odohrá až počas budúceho roka, so zverejňovaním informácií sa preto Ford neponáhľa. Jednu dôležitú správu nám však v týchto dňoch dal.

Americká automobilka zverejnila prvú upútavku na premiéru nového typu Mustang, ktorý by mal disponovať hybridným pohonom. V kontexte tohto sa objavili obavy o budúcnosť mechanickej prevodovky. Dnes už vieme, že slávne športové vozidlo sa manuálu nevzdá. Ford to totiž v rámci obrázka jasne potvrdil piktogramom reprezentujúcim kulisu šesťstupňového ústrojenstva.

Dnešné motory v hybridnej forme

Svetová premiéra siedmej generácie by mala prebehnúť na jar roka 2023. Na technické informácie preto môžeme čakať ešte dlhé mesiace, podľa sociálnych sietí sa však pod kapotou objavia elektrifikované verzie dvojice súčasných pohonných jednotiek. Teda 2,3-litrového prepĺňaného štvorvalca a atmosférického motora 5.0 V8.

Ford okrem dostupnosti manuálnej prevodovky ohlásil, že ďalšie vydanie legendárneho vozidla bude vyrábať vo svojom závode Flat Rock. Aj z tohto dôvodu preň chystá investície. Modrý ovál ohlásil, že do svojich továrni v štáte Michigan plánuje naliať 2 miliardy dolárov (1,88 mld. eur). Zároveň v nich vytvorí 3 200 odborových pracovných miest. Dôvodom sú pick-upy Ranger a F-150 Lightning, ako aj spomínaný Mustang.

Zdroj: Ford, Carscoops