Hyundai chystá novú odľahčenú verziu i30 N, ktorú nafotili počas testov pri Nürburgringu. Ako pri väčšine testov nadchádzajúcich noviniek, aj v tomto prípade je i30 N zahalená do kamuflážneho polepu. Napriek tomu je viditeľných pár rozdielov oproti klasickému N-ku. Zrak upútajú nové disky s krásnym jednoduchým lúčovým dizajnom, ktoré športový výzor auta len umocňujú. Okrem športového vzhľadu by mali mať aj nižšiu hmotnosť. Ďalším, aj keď veľmi detailným rozdielom, je nový spojler na prednom nárazníku. Zmena nastala aj na zadku, kde vidieť iný difúzor ako pri štandardnej i30 N.

Dizajn je jemne odlišný, no hlavným rozdielom by mala byť váha. Albert Biermann, šéf divízie Hyundai N, naznačil, že špeciálna edícia i30 N je vo vývoji. Novinka by mala dostať strechu vyrobenú z karbónového vlákna a špekuluje sa aj o odľahčených pretekárskych sedačkách. N-ko by tak malo schudnúť niekoľko desiatok kíl. 

Kone nepribudnú, menšia hmotnosť však môže urobiť zázraky

S rôznych zdrojov však prichádza aj informácia, ktorá mnoho fanúšikov N-ka veľmi nepoteší. Odľahčená verzia i30 N by mala dostať rovnakú dávku výkonu ako klasické N-ko vo verzii Performance (275 k). Aj keď je i30 N skvelé auto, nejeden čitateľ by so mnou súhlasil, že 300 koní by N-ku rozhodne neuškodilo.

Mnoho z vás sa možno pýta, čo bude s konceptom i30 N Option. Hyundai necháva možnosť N Option stále otvorenú, no akosi nie a nie jeho príchod ohlásiť. Na potenciálny príchod odľahčenej verzie i30 N sa rozhodne teším, no potvrdenie i30 N Option by mi rozhodne vyčarilo ešte väčší úsmev na tvári. Neostáva nič iné, len čakať, čo si Hyundai pripravil. 

Zdroj: carscoops.com