Koncernová noc v predvečer autosalónu

Volkswagen Group Night. Toto špeciálne podujatie pre novinárov predstavilo premiéry nadchádzajúceho autosalónu vo Frankfurte značiek koncernu. Ťažiskom Seatu budú Nový Leon Cupra R, Arona a hlasová služba Alexa. Okrem toho Seat predstaví Digital Cockpit, podobný tomu vo VW a Škode Karoq, o ktorom sme nedávno písali. Ide o digitálny prístrojový panel s možnosťou individualizácie po vzore VW a Škody. Nezabúdajme na meno pre veľké SUV značky. Luca de Meo, predseda predstavenstva SEAT, dnes oznámi finalistov.

Najrýchlejší SEAT

Výstavná premiéra pre SEAT Arona

V Barcelone ju predstavili staticky. Arona bude sláviť vo Frankfurte výstavnú svetovú premiéru. Okrem toho si ju na podujatí môžete oficiálne objednať! Španielskej automobilke sa darí a zažíva doteraz najväčšiu produktovú ofenzívu v histórii. Arona stojí na modulárnej koncernovej platforme MQB a vyrábať ju budú výlučne v materskej fabrike Martorell. Má to byť ideálne kompaktné a štýlové auto na každý deň. Nechýba atraktívny a športový dizajn, široké možnosti individualizácie, asistenčné systémy a najmodernejšia konektivita. Tieto ingrediencie tvoria v súčasnosti skvelý recept pre vysokú predajnosť áut.

Najrýchlejší SEAT

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Najrýchlejší SEAT všetkých čias?

SEAT predstaví najrýchlejší model všetkých čias. O tom, či je skutočne najrýchlejší, sme písali tu. Novinka má byť limitkou 799 kusov. Bude na výber so starým dobrým manuálom s 310 koňmi a s automatom DSG. V tomto prípade s 300 koňmi pod kapotou. Obe prevodovky majú 6 rýchlostí a výkon prenášajú na predné kolesá. Karosériu konštruktéri zvýraznili, pribudli karbónové doplnky. Predný nárazník a lemy blatníkov sú modifikované a kasňa dostala špeciálne lakovanie s prvkami v medenej farbe. Taktiež vnútri pribudnú detaily z karbónu, volant a hlavica radičky potiahli alcantarou. Leon Cupra R si môžete kúpiť koncom roka 2017. Na výber bude v jednej z troch farieb: Midnight Black, Pyrenees Grey a špeci matný lak Matte Grey (za príplatok).

Seat

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Inžinieri popracovali aj na technike. Odklon kolies nastavili agresívnejšie, pribudli brzdy Brembo a v sérii adaptívne tlmiče DCC (Dynamic Chassis Control). Čerešničkou na torte je nová výfuková sústava. Prosíme, hraj hlasnejšie a agresívnejšie!

Alexa ako osobná asistentka

Prvou automobilkou, ktorá integruje službu Amazon Alexa, bude práve SEAT. Od konca roka 2017 bude k dispozícii v modeloch Leon a Ateca a od r. 2018 v Ibize, Arone a novom veľkom SUV. Hlasom ovládaná služba Alexa umožňuje vodičovi spravovať kontakty, vyhľadávať piesne a body záujmu v navigácii, počúvať správy alebo nájsť autorizovaného predajcu v okolí. Po nie vždy pozitívnych skúsenostiach s hlasovým ovládaním som na počin giganta Amazonu veľmi zvedavý. Služba bude zatiaľ v angličtine a nemčine. Samozrejmosťou je bezpečnostné šifrovanie na ochranu citlivých údajov.

Najrýchlejší SEAT

Zdá sa, že SEAT má dobre našliapnuté a s ofenzívou to myslí vážne. Osobne ma najviac zaujal Leon Cupra R. Snáď dostaneme príležitosť ho pre vás vyskúšať a zhodnotiť. 

Zdroj: SEAT mediapress