Koncernu JLR sa ostatné mesiace vďaka prepadu na čínskom trhu nedarí práve najlepšie. Vo svetle týchto skutočností svetom leteli správy o tom, že Jaguar produkciu F-type predčasne ukončí bez nástupcu. Bolo by to vcelku skoro, keďže kupé aj roadster prišli na trh v roku 2014. No zdá sa, že to boli, chvalabohu, plané reči. Dlhoročný šéf dizajnu, uznávaný a medzičasom legendárny Ian Callum práve potvrdil veľkému britskému magazínu nasledovné:

"Vždy tu bude dvojdverový športový Jaguar. Pretože to je hlavné dedičstvo, o čom táto značka je. Je nemožné rozvíjať značku bez dedičstva a príbehu. Takže áno, dvojdverové kupé je pre značku kľúčové, budeme ich robiť, aj keď ich predaje nie sú veľké. Ale jedine na tom môžeme a budeme stavať všetko ostatné."

Tieto slová naznačujú, že v Jaguare už pracujú na nástupcovi F-Type. Nevie sa ešte, či to bude evolúcia súčasného typu, alebo úplne nové auto. Preto nie je možné hádať ani aké motory do kupé/roadstera Jaguar ponúkne. S nedávnymi správami o tom, že JLR 6-valce pre emisné limity rýchlo opúšťa, to veľmi ružovo neznie. Ian Callum však povedal, že doby, keď mal Jaguar dva alebo tri športiaky vo verzii kupé v ponuke súčasne, sú nateraz preč. Jedno kupé je dosť. To znamená, že na prípadného nástupcu veľkého kupe XK, alebo inými slovami kupé na báze sedanu XF môžeme zabudnúť.