Bugatti Chiron prve info

Keby si chalani nedali toľko práce s kamuflážou, možno by si testovacie auto nik extra nevšímal. No takto Veyron vo veľmi netradičnom šate musí udrieť do očí!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Čo teda môžeme očakávať, keď o pár rokov príde druhý hypercar od značky, ktorá pred 10. rokmi parametrami Veyronu doslova vyrazila dych? Celkom určite pohon oboch náprav a automatickú prevodovku. Rovnako tak viacnásobne prepĺňaný motor (možno aj elektrickými turbodúchadlami). Je dosť možné, že srdcom bude prepracovaný 8,0 litrový W16. Cieľové parametre by mali byť šprint na stovku okolo 2 sekúnd a maximálka nad 450 km/h (280 mph). Na to bude vraj potrebný výkon okolo 1500 koní a 1500 Nm. Kombinovaná spotreba by však mohla klesnúť pod 20 litrov na 100 km. Všetko ostatné je veľmi otázne a otázkou vývoja. Preto ani zďaleka nie je možné hovoriť ani o tvare budúceho hypercaru. No môžeme snívať, napríklad očami šikovných grafikov a dizajnérov, ktorým Chiron už teraz nedá spávať a predstavujú si ako by asi mohol vyzerať.

Bugatti Chiron prve info

Luis Chiron (1899 - 1979) žil v Monacu. Narodil sa tam, a v legendárnom meste aj zomrel. Jeho kariéra pretekára nebola nijako oslnivá (štartoval 19x, 1x vyhral a spolu nazbieral 4 body). 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov