"V záujme prevencie nedorozumení a nesprávnych očakávaní zo strany zákazníka žiadame, aby pri propagácii systému nebol viac používaný výraz Autopilot."

Minulý týždeň obehla svet informácia, že nemecké ministerstvo dopravy považuje Teslu Model S za nebezpečnú. Malo to byť práve kvôli autopilotu. Nikto však tieto informácie oficiálne nepotvrdil. Teraz ale nemecký federálny úrad pre automobilovú dopravu (KBA), ktorý spadá pod ministerstvo dopravy, oficiálne žiada Teslu, aby prestala v Nemecku používať pre svoj systém názov Autopilot. V oficiálnej komunikácii KBA s Teslou úrad uvádza: "V záujme prevencie nedorozumení a nesprávnych očakávaní zo strany zákazníka žiadame, aby pri propagácii systému nebol viac používaný výraz Autopilot."

Systém ešte nie je pripravený na plne autonómnu jazdu

Tesla sa bráni tým, že systém pri správnom používaní uľahčí vodičom "prácu". Automobilka sa samozrejme celé tie mesiace iba nečinne neprizerala a urobila niekoľko opatrení. Minulý mesiac dokonca priniesla majiteľom ich elektromobilov doposiaľ najväčšiu aktualizáciu softvéru označenú Update 8.0. Jej súčasťou bolo okrem iného aj zablokovanie autopilota pri jeho nesprávnom používaní. Aj samotný Elon Musk totiž vie, že systém ešte nie je pripravený na plne autonómnu jazdu. Zatiaľ je iba kombináciou asistenta udržania v jazdnom pruhu a adaptívneho tempomatu.

Zaujímavosťou je, že nemecký federálny úrad pre automobilovú dopravu (KBA) kontaktoval aj majiteľov Tesiel v Nemecku, aby im pripomenul, že nesmú svoje auto používať bez toho aby venovali pozornosť riadeniu.

Zdroj: carscoops